Connect with us

Global

Yatırımcıların Çoğunluğu Emtia’ya Yöneldi!

Published

on

Yüksek enflasyon ve vadeli piyasaların yük karlılık sunmasıyla birlikte yatırımcılar emtia fonlarına uzun yılların en yüksek girişini gerçekleştiriyor.

Alüminyumdan petrol ve tahıla kadar birçok üründe stokların azalması, fiyatların rekor seviyelere çıkmasına ve bugünkü fiyatların vadeli piyasalardan yüksek olmasına neden oluyor. Bu da, yatırımcıları spot piyasada satışa geçip düşük fiyatlı vadeli kontratlara yönlendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Petrol 100$ Sınırında – Bugün Finans –

On yılların zirvesinde seyreden enflasyona karşı hedge amacıyla emtiaya büyük bir nakit akışı oldu. Yatırımcılar, Citigroup sektördeki bireysel ve kurumsal sermayenin 700 milyar dolara yaklaştığı tahmininde bulundu. Bu en az 2007 yılından bu zamana en yüksek rakam ve emtiada yeni bir ralliyi tetikleyebilir.

Artan enflasyon rakamları ve faiz artış beklentileri emtiaya girişi tetikledi. Emtia, son dönemde Ukrayna ve Rusya geriliminin arza zarar vereceği endişelerinden de destek buldu. Rusya, alüminyum, nikel de dahil birçok emtiada önemli bir ihracatçı, aynı zamanda büyük doğalgaz ve petrol üreticilerinden bir tanesi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans