Connect with us

Altın

Altın vadeli işlemler yükselişte

Published

on

Kriptolarda Ayı piyasası rüzgarı

Altın vadeli işlemleri haftanın ikinci gününde yükselişte.

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde, Aralık ayı için yüzde 0,39 yükselerek onsu 1,00 dolardan işlem gördü.

Ons seansın en yükseği olan dolar seviyesinde işlem gördü. Altın 1.618,00 dolar seviyesinde destek bulurken, 1.711,50 seviyesinde direnç ile karlılaştı.

Dolar endeksi vadeli işlemleri, diğer altı majör para birimi karşısındaki performansına baktığımızda yüzde 0,13 artış yaşadı ve 111,51 seviyesinde işlem gördü.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Aralık ayı için yüzde 1,84 arttı ve onsu 20,97 dolardan işlem görürken Bakır Aralık ayı için yüzde 0,55 arttı ve libresi 3,44 dolardan işlem gördü.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altın

Gram altında yükseliş sürüyor

Published

on

By

altın

Gram altında yükseliş sürüyor. Çeyrek altın 3 bin 330 liradan, cumhuriyet altını 13 bin 570 liradan satılırken altının gramı güne yükselişle başlamasıyla birlikte 1.987 lira seviyesinde işlem görüyor.

Geçtiğimiz gün altının ons fiyatındaki artışa paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,22 yükselişle 1.986 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı güne 0,1 artışla 1.987 lira seviyesinde işlem görüyor. Aynı zamanda çeyrek altın 3 bin 330 liradan, cumhuriyet altını 13 bin 570 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı da şu sıralarda yüzde 0,1 değer kazancıyla 2 bin 37 dolar seviyesinde dengelendi.

Continue Reading

Altın

Altın düşerken bakır yükseliyor

Published

on

By

altın.jpg

Altın fiyatları yeni işlem gününe dar bir aralıkta başladı. ABD’nin faiz oranlarına ilişkin yeni ipuçları bekleyen ve enflasyon verileri ile fed toplantısına odaklanan yatırımcılar nedeniyle altının düşüşü devam etti.

Diğer yandan bakır fiyatları, en büyük ithalatçı Çin’in yeni teşvik önlemleri almasıyla birlikte güçlü bir haftalık performansa yöneldi. Bakıra olan talebin güçlü kalacağına dair de umutlar arttı.

Çin’in teşvik önlemleri risk iştahında bir miktar iyileşme sağladı ve Wall Street’teki rekor seviyelerle birleştiğinde altına olan talebi daha da azalttı.

Beklentilerden daha güçlü gelen gayri safi yurt içi hasıla verilerinin sonrasında doların güçlenmesi de külçe altın fiyatlarını baskıladı. Geçtiğimiz hafta boyunca oluşan 2.000-2.050 dolarlık işlem aralığında tuttu.

Spot altın 2.021,41 dolarda değişmezken Şubat ayında vadesi dolan altın vadeli işlemleri, %0,2 artışla 2.021,10 dolara yükseldi. Her iki enstrüman da bu hafta yaklaşık %0,3 düşüş gösterdi.

Continue Reading

Altın

Altında yükseliş devam ediyor

Published

on

By

altın.jpg

Altın fiyatları, Asya ticaretinde yükselerek yeni yıldaki kayıplarını telafi ederken, Orta Doğu’da devam eden gerilim, güvenli limanda talebi artırdı. Yatırımcılar FED’den erken faiz indirimi beklemeye devam ediyor.

Değerli metal, ABD ile İran’a bağlı husi grubu arasındaki çatışmanın geçtiğimiz hafta tırmanmasıyla birlikte İsrail-Hamas savaşında potansiyel bir yayılma işaret etmesiyle birlikte daha fazla talep gördü.

Karışık ABD enflasyon verileri de yatırımcıların FED’in Mart 2024’e kadar faiz oranlarını düşürmeye başlayabileceğine dair beklentilerini büyük ölçüde koruduğunu gösterdi. Bu da doları baskı altında tutarak faiz oranına duyarlı varlıklara yönelik akışlara teşvik etti.

Spot altın yüzde 0,2 artışla 2.053,88 dolara yükselirken Şubat ayında vadesi dolan altın yüzde 0,3 artışla 2.057,85 dolar oldu.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans