Connect with us

Altın

Altın ve Gümüş düşüşe geçti

Published

on

Ons altın, Fed Başkanı Jerome Powell’ın sempozyumda yapacağı konuşma öncesinde düşüşe geçti
Dün tepki alımları ve Çin’in destek paketi açıklaması ardından 1.767 dolara çıkan ve günü 1.758 dolardan kapatan kıymetli metal gün içerisinde 1.746 dolar kadar geriledi.

4 haftalık yükselişin ardından geçen haftayı kayıpla kapatan altın, bugünkü %0,70’lik düşüşle haftalık bazda kazançlarını silerek açılış seviyesine düştü. Bu seviye altı kapanış olması durumunda altın kaybını ikinci haftaya taşımış olacak.

Fed yetkililerinin Eylül ayında 75 baz puan olasılığını güçlendiren açıklamalarda bulunmaları ve Avrupa Merkez Bankasının da yine Eylül’de 100 baz puanlık artış beklentilerinin yükselmesi bu hafta emtia grubundaki yükselişi sınırlandırdı.

Bugün paladyum %1 ile en çok düşen metal olurken platin ve gümüşte de gerileme var.

Alüminyum bugün %3 primle en çok yükselişi gösterirken bakır, çinko ve nikel de %1 üzeri primli işlem görüyor.

Fed Başkanı Powell’ın enflasyonla mücadelede kararlılık mesajı vermesi bekleniyor. Yine istihdam sektörünün güçlü kaldığına atıf yapılması 75 baz puan beklentilerini güçlendirebilir.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altın

Altın fiyatları yeni haftaya düşüşle başladı

Published

on

By

altın


Yatırımcılar, FED Başkanı Powell’ın yapacağı sunumu ve hafta içinde açıklanacak önemli enflasyon verilerini beklerken altın fiyatları Asya işlem saatlerinde düşüş gösterdi.

Fakat külçe fiyatları bir ayın en yüksek seviyelerine yakın seyretti ve FED’in Eylül ayında faiz oranlarını düşürmeye başlayacağına dair artan inançla 2.400 doların üzerine çıkmanın eşğine geldi. Genel metal fiyatları da yaklaşık aynı dip seviyesine inen dolardaki düşüşten faydalandı.

Spot altın %0,3 düşüşle ons başına 2.384,47 dolara gerilerken Ağustos vadeli altın %0,2 düşüşle ons başına 2.392,55 dolara indi.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Altın

Altın yeni haftaya yükselişle başladı

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg


Altın fiyatlarında geçen hafta görülen rekor serisi ABD’den gelen verilerle dengelenirken, yeni haftanın ilk işlem gününde primli seyir izledi.

Yeni haftanın ilk işlemlerinde spot piyasada altının onsu 2 bin 350 doların üzerini test etti.

Altın, Şubat ortasından bu yana yüzde 17’den fazla artış gösterdi. Kazanımların en azından bir kısmı FED’in faiz indirimine yaklaştığı yönündeki iyimserlikten kaynaklandı. Merkez bankası talebi de altın fiyatlarının yükselmesinde faktör oldu. Çin Merkez Bankası, Mart ayında art arda 17. ayda altın alımı yapıldığını bildirdi.

Yatırımcılar Çarşamba günü açıklanacak ABD Mart ayı enflasyon verilerini yakından takip edecek ve bu veriler, politika yapıcıların borçlanma maliyetlerini düşürme konusunda nerede durduklarına daha fazla ışık tutabilecek.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans