Connect with us

Global

Kriptolarda Son Durum

Published

on

Kripto para piyasaları toplam değeri, geçtiğimiz haftaya göre yüzde 3,5 düşüş yaşayarak, 1,85 trilyon dolara kadar geriledi. Haftanın ilk gününde 1,85 trilyon dolarda sabitlenen kripto para piyasalarında son zaman diliminde ortalama 66,5 milyar dolarlık düşük bir işlem hacmi söz konusu.

İlk 100 kripto para kontrol edildiğinde, 94 kripto varlık düne göre ekside devam ederken sadece 6 kripto varlık pozitif bölgede bulunuyor.

Bitcoin’de son durum

Piyasanın en büyük kripto varlığı olan Bitcoin (BTC), son günlerde kapanışını negatif olarak gerçekleştiriyor. Haftanın ilk gününde ise 42.053 dolarlık açılış fiyatına göre şu an 42.400 dolar fiyatıyla yüzde 1’e yakın kısıtlı bir yükselişe sahip olmuş oldu.

Son 4 günlük değer düşüşüyle piyasa değeri 800 milyar doların altına gerilemeye başlayan Bitcoin’in, hakimiyet oranı ise fiyatından ters orantılı olarak yükseliş gösteriyor. Bitcoin şu an piyasanın yüzde 43,3’üne hakim durumda. Bu durum altcoin’lerin daha fazla değer kaybı yaşadığının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Piyasa algısını ölçen Bitcoin Korku ve Aç Gözlülük Endeksi ise geçen haftanın ilk yarısında gelen taleple birlikte 50 seviyesine kadar yükseldi. Ancak şu an endeksin 46 seviyesine gerileyerek yeniden korku bölgesine geçtiği görülüyor.

Ethereum (ETH) 2.850 dolar desteğine tutunma mücadelesinde

Ethereum (ETH), geçen hafta 3.200 dolar bandından reddedildikten sonra değer kaybını ortalama 2.850 dolara kadar taşıdı. Hafta sonunun ilk günlerinden bu yana ise bu destek bölgesinin alıcılar tarafından savunulduğu görülüyor.

343 milyar dolar piyasa değerine sahip Ethereum, son günlerde düşük aktivitesiyle dikkat çekiyor. Veriler Ethereum işlem ücretlerinin son 7 ayın en düşük seviyelerine gerilediğini gösteriyor.

İlk 100 kripto varlıkta son durum

Satıcı ağırlıklı devam eden kripto para piyasalarında son 24 saatte ayakta kalan kripto varlıkların başında Shiba Inu (SHIB), Wax (WAXP) ve 1inch (1INCH) geliyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Borsa İstanbul Haftaya %3,8 Kayıpla Başladı – (bugunfinans.com)

Shiba Inu son 24 saatte yüzde 3 oranında kısıtlı bir yükseliş görürken ilk 100’de en çok değer kazanan kripto varlık konumunda ve fiyatı 0,00003 dolar bandında kalıyor. SHIB tokeninin son bir haftalık performansı, yüzde 9 oranında artış olarak devam ederken ilk 100’de bir haftada en çok değer kazanan ikinci kripto para oluyor.

Son 24 saatte değer kaybıyla dikkat çeken kripto varlıkların başında ise Helium (HNT) bulunuyor. HNT, dünden bu yana yüzde 9,5 oranında değer kaybı görerek şu an 24,81 dolar seviyesinde el değiştiriyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Suudi Arabistan Temmuz ayında üretim kesintisine gidecek

Published

on

By

Suudi Arabistan Temmuz ayında üretim kesintisine gidecek

Suudi Arabistan’ın liderliğindeki 13 üyeli OPEC ile Rusya önderliğindeki OPEC dışı petrol üreticisi 10 ülkenin enerji ve petrol bakanlarının Avusturya’nın başkenti Viyana’da piyasa koşullarını değerlendirmek için bir araya geldiği 35’inci OPEC ve OPEC dışı Bakanlar Toplantısı yapıldı.

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdulaziz bin Selman, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, taraflar arasında varılan emsalsiz anlaşmayla pazarın daha adil, görünür ve şeffaf olacağını söyledi.

Ülkesinin Temmuz’da gönüllü olarak günlük 1 milyon varil ek üretim kesintisine gideceği bilgisini açıklayan Bin Selam, ek kesinti kararının duruma göre uzayabileceğini söyledi.

OPEC+ ülkelerinin fiyat endeksli hareket etmediğini aktaran Bakan Bin Selman, bu yaklaşımın başarısız olduğunu savundu.

Continue Reading

Global

Petrol haftayı kayıpla kapatmaya hazırlanıyor

Published

on

By

Petrol haftayı kayıpla kapatmaya hazırlanıyor

Amerikan ham petrolü, Cuma günü risk iştahlı bir havayla varil başına 71 dolara çıkarken, vadeli işlemler hafta boyunca hala yüzde 3 civarında kayıp yaşıyor. OPEC+, Sıfır Kovid politikasının sona ermesine rağmen Çin’den gelen durgun ekonomik toparlanma zemininde grubun üretim politikasını tartışmak için hafta sonu bir araya geldiler.
Piyasa analistlerinin çoğu OPEC+’ın üretim seviyelerini değiştirmemesini bekliyor, fakat grup Nisan’da sürpriz kesintiler açıkladı. Suudi Arabistan enerji bakanı kısa süre önce spekülatörlerin “dikkatli olmaları” konusunda uyardı. Kısmen Rusya’dan yapılan dayanıklı ham petrol ihracatı nedeniyle ham petrol bu yıl yaklaşık yüzde 13 düştü.

Asya genelinde hisse senedi piyasaları, FED’in daha fazla faiz oranı artırımına ilişkin endişelerin azalmasıyla birlikte Cuma günü yükseldi. Kongre’nin ABD’nin temerrüde düşmesini önlemek için yasayı onayladığına dair haberler havayı olumlu hale getirdi.

Perşembe günü yayınlanan Energy Information Administration verilerine göre, ABD ham petrol stokları geçtiğimiz hafta yaklaşık 4,5 milyon varil artarken, Oklahoma, Cushing’deki ana depolama merkezindeki arz altıncı hafta arttı.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda risk iştahı

Published

on

By

Küresel piyasalarda risk iştahı

FED üyelerinin faizde durma sinyali vermesi ve Çin’de Caixin imalat PMI’ın sürpriz bir şekilde toparlanmaya işaret etmesiyle riskli varlıklara yönelik iştah yüksek seyrediyor.

Asya Pasifik’te hisseler Japonya ve Çin öncülüğünde yükseliyor.

Geçtiğimiz günü ekside kapatan ABD hisse senedi endekslerinde ise vadeliler pozitife ve negatif bölgede

ABD 10 yıllık tahvil getirisi borç tavanı gündeminin geride kalmasının ardından yüzde 3,66 ile yatay.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans