Connect with us

Global

Bitcoin haftaya kritik seviyede başladı

Published

on

Bitcoin haftaya kritik seviyede başladı

Kripto piyasaları, hafta sonu boyunca baskı altındaki hareketlerine devam etti. Toplam piyasa değeri 850 milyar doların altında kalırken borsalardaki işlem hacmi ortalama 30 milyar dolar seviyelerinde düşük kalmaya devam etti.

Piyasalarda bu hafta ABD enflasyon oranları ve ardından açıklanacak olan Fed’in faiz kararına odaklanmış durumda. Beklentiler, Amerika’daki yıllık enflasyonda düşüş ve Fed’in 50 baz puanlık artış yapması yönünde. ABD enflasyon verisi Salı günü 16.30’da açıklanacak. Fed’in faiz kararı ise Çarşamba günü olacak.

Bitcoin, hafta sonu işlemlerinde 17.100 – 17.200 dolar seviyesinde sabit kaldı. Yeni haftaya girilirken Asya işlem saatlerinde gelen satışlarla birlikte en büyük kripto para 16.800 dolara kadar düştü. Sabah saatlerinde ise 16.900 dolar bandından devam ediyor.

Ethereum, hafta sonu 1.250 doların üzerinde alıcılı yatay seyrederken, hafta başında ivme kaybetti ve 1.240 dolara bandına kadar düştü.

Piyasanın genelinde satıcılı bir seyir hakim. Piyasa değeri yüksek kripto paralar arasında Dogecoin %9’a varan düşüşle 0,08 dolara kadar gerilerken ilk 10’da en sert değer kaybı gören kripto para oldu. İlk 10’daki diğer altcoin’ler ise ortalama %3 bandında düşüşe sahip.

İlk 100 kripto para arasında DOGE ile birlikte FLOW, CHZ ve APT en çok düşen kripto paralar oldu. Günün ilk saatlerinde piyasadan pozitif ayrışan altcoin’ler ise düşük oranlı kazançlar sağlayan TWT, STX ve APE oldu.

An itibarıyla ilk 100 kripto paranın 92’si dünkü fiyatına göre ekside devam ediyordu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi

Published

on

By

araba

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi. Çin Otomobil İmalatçıları Birliği’nin yayınladığı verilere göre, Kasım ayında yeni araç satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27,3 artış gösterdi. Ekim ayında artış oranı yüzde 11,8 olmuştu.

Yılın ilk 11 ayında satışlar yüzde 10,8 arttı.

Yeni enerjili araçların satışları ise Kasım ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış gösterdi. Ocak- Kasım döneminde satışlar yüzde 36,7 artış gösterdi.

Continue Reading

Global

Almanya sanayi üretimi azaldı

Published

on

By

Almanya sanayi üretimi azaldı, Almanya Federal İstatistik Ofisi tarafından sağlanan verilere göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış reel sanayi üretimi Ekim ayında bir göndeki aya göre yüzde 0,4 azaldı. Beklentiler yüzde 0,5 artış olacağı yönündeydi.

Böylece üretim art arda beşinci ayda da azalmış oldu.

Üç aydan üç aya daha az değişkenlik gösteren karşılaştırma, üretimin Ağustos Ekim 2023 döneminde önceki aya göre yüzde 1,9 daha düşük olduğu gösterdi. Geçici sonuçların revize edilmesiyle birlikte, üretim Eylül 2023’te Ağustos 2023’e kıyasla yüzde 1,3 oranında azalma gösterdi.

Continue Reading

Global

Ons altın tekrardan yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Ons altın tekrardan yükselişte

Yatırımcılar 2024 yılının ilk çeyreğinde FED’in faiz indirimine yönelik tahminlerini azaltması sonrasında ons altın yükseliş gösterdi.

Ons altın bu sabah yüzde 0,36 artış göstererek 2.033,59 dolardan işlem görüyor.

Tastylive Küresel makro Başkanı Ilya Spivak, son 24 saat içinde altın fiyatlarında yaşanan dramatik hareketler sonrasında, “Şimdilik, altının genel eğilimi hâlâ yükseliş yönünde görünüyor.” açıklamasında bulundu.

Spivak, altının haftalık açılışta ralli yapmasının ardından bir kar alma dalgası tetiklenmiş gibi göründüğünün altını çizdi.

FXCM piyasa uzmanı Russell Shor da Orta Doğu’daki çatışma ve bunun yayılma korkusunun parayı sarı metale yönlendirdiğini söyledi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans