Connect with us

Global

Bitcoin haftaya kritik seviyede başladı

Published

on

Bitcoin haftaya kritik seviyede başladı

Kripto piyasaları, hafta sonu boyunca baskı altındaki hareketlerine devam etti. Toplam piyasa değeri 850 milyar doların altında kalırken borsalardaki işlem hacmi ortalama 30 milyar dolar seviyelerinde düşük kalmaya devam etti.

Piyasalarda bu hafta ABD enflasyon oranları ve ardından açıklanacak olan Fed’in faiz kararına odaklanmış durumda. Beklentiler, Amerika’daki yıllık enflasyonda düşüş ve Fed’in 50 baz puanlık artış yapması yönünde. ABD enflasyon verisi Salı günü 16.30’da açıklanacak. Fed’in faiz kararı ise Çarşamba günü olacak.

Bitcoin, hafta sonu işlemlerinde 17.100 – 17.200 dolar seviyesinde sabit kaldı. Yeni haftaya girilirken Asya işlem saatlerinde gelen satışlarla birlikte en büyük kripto para 16.800 dolara kadar düştü. Sabah saatlerinde ise 16.900 dolar bandından devam ediyor.

Ethereum, hafta sonu 1.250 doların üzerinde alıcılı yatay seyrederken, hafta başında ivme kaybetti ve 1.240 dolara bandına kadar düştü.

Piyasanın genelinde satıcılı bir seyir hakim. Piyasa değeri yüksek kripto paralar arasında Dogecoin %9’a varan düşüşle 0,08 dolara kadar gerilerken ilk 10’da en sert değer kaybı gören kripto para oldu. İlk 10’daki diğer altcoin’ler ise ortalama %3 bandında düşüşe sahip.

İlk 100 kripto para arasında DOGE ile birlikte FLOW, CHZ ve APT en çok düşen kripto paralar oldu. Günün ilk saatlerinde piyasadan pozitif ayrışan altcoin’ler ise düşük oranlı kazançlar sağlayan TWT, STX ve APE oldu.

An itibarıyla ilk 100 kripto paranın 92’si dünkü fiyatına göre ekside devam ediyordu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Altın vadeli işlemler yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Altın vadeli işlemleri haftanın son işlem gününde yükselişte. Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde, Haziran ayı için yüzde 0,01 yükseliş göstererek onsu $2.00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, 2.433,00 seviyesinde dirençle karşılaştıç

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Mayıs ayı için yüzde 0,30 düştü ve onsu $28,30 ‘dan işlem görürken Bakır Mayıs ayı için yüzde 0,27 düştü ve libresi $4,42 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

İngiltere’de sürpriz enflasyon verisi

Published

on

By

İngiltere Merkez Bankası’ndan faiz indirimi sinyalleri gelmesiyle birlikte son gelen enflasyon verileri sürpriz yarattı.

Ülkede Mart ayında yıllık enflasyon yüzde 3,2 olarak açıklandı. Şubat ayında yıllık enflasyon yüzde 3,4 olarak açıklanmıştı.

Mart ayında aylık enflasyon ise yüzde 0,6 ile Şubat ayıyla aynı seviyede gerçekleşti.

Çekirdek enflasyonda da beklentilerin altında yavaşlama izlendi. Ülkede yıllık çekirdek enflasyon Mart ayında yüzde 4,2 oldu. Beklenti yüzde 4,1 olmuştu. Şubat ayında yıllık çekirdek enflasyon yüzde 4,5 olarak gerçekleşmişti.

Continue Reading

Global

Dolar, Japon Yeni karşısında 34 yılın en yüksek seviyesinde

Published

on

By

Japonya Maliye Bakanı Shunichi Suzuki, Amerikan dolarının Japon yeni karşısında son 34 yılın en yüksek seviyesine ulaşması sonrasında döviz piyasasını yakından takip etme ve uygun tepkiyi verme niyetinde olduğunu açıkladı. Dolar, Pazartesi günü Asya’da 154 yen seviyesini aşarak Haziran 1990’dan bu yana görülmemiş bir seviye olan 154.15 yene ulaştı.

Basına konuşan Bakan Suzuki, Japonya’nın döviz dalgalanmalarına gerektiği gibi kapsamlı bir yanıt” vereceğini vurguladı. Maliye Bakanı ayrıca döviz konularının Washington’da yapılacak G20 maliye bakanları toplantısının gündeminde resmi yer almamasına rağmen tartışma konusu olmasının beklendiğini söyledi.

Japonya’nın döviz de dahil olmak üzere uluslararası konulardaki tutumunu G20 zirvesinin ötesinde çeşitli platformlarda aktif bir şekilde iletme kararlılığının altını çizdi. Suzuki’nin açıklamaları, doların gücünün dünya çapında çeşitli piyasalarda endişelere yol açtığı bir dönemde geldi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans