Connect with us

Global

Borsa İstanbul Haftaya %3,8 Kayıpla Başladı

Published

on

Bist100 endekslerinin gün içi kayıpları %3,8’e çıktı ve endeks 1971 puana kadar geriledi.

Amerika Birleşik Devletlerinin, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırı planları olduğunu söylemesiyle birlikte Cuma günü jeopolitik riskler arttı. Hafta sonu Putin ile Biden görüşmesinin ardından ABD’nin bu yönde açıklamalarını devam ettirmesiyle dünya borsaları haftaya düşüşle girdi. Avrupa ve Asya %2 gerileyen Rusya borsası gün içinde %5 kayıp yaşadı. Gelişen ülke piyasalarına da bulaşan satışla BIST güne %1,56 düşüşle 2.018 puanla başladı. Endeks günün devamında 1.971 puana gerilemesiyle son saatlerde 1.987 puandan işlem görüyor.

Borsada yer alan öncü endekslerden son zamanlarda en çok düşüşü Basit Metaller, Ulaştırma, Kimyasal, Petrol, Plastik, Holding ve Telekomünikasyon endekslerinde olurken Bankalarda %2,5 düşüşle 1.744 puandan işlem görüyor. Borsa genelinde bir devre kesini uygulanmıyorken KAP, bazı hisselerde devre kesici uygulandığını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Rusya Faiz Arttırdı – Bugün Finans – Forex – Kripto Para (bugunfinans.com)
Dünya borsalarında jeopolitik risk kaynaklı satışları etkisiyle bugün Avrupa öncü endekslerinden DAX ve CAC 40 %3,5 Asya’da ise Nikkei 225 %2,5 ve Shanghai Composite %1, KOSPI ve Hang Seng %1,5 geriledi. Rusya’da MOEX Russia son saatte %3,5 ve RTSI %4,5 düşüş yaşıyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans