Connect with us

Global

Kriptolarda paralarda son durum

Published

on

Kriptolarda paralarda son durum

Kripto para piyasaları, bu hafta yatay hareketine devam ederken, satıcı ağırlıklı işlemlerle haftanın destek bölgelerini test ediyor.

Piyasaların genelinde düşüş eğilimi hakim durumda. Geçtiğimiz gün kapanışa doğru hızlanan satışlar Asya tarafında da devam ederken Avrupa işlem saatlerinde dip fiyatlardan düşük hacimli alımlar görüldü. Son duruma göre toplam piyasa değeri, son 24 saatte yeni haftalık dip seviyeler kaydettikten sonra kısmi girişlerle 1 trilyon dolar sınırının üzerinde kalmaya devam ediyor.

Satışların yoğunlaştığı son günde Bitcoin, altcoin piyasasına göre daha sağlam kaldı. Son 24 saatte yüzde 1,2 kısmi bir düşüş gören Bitcoin, şuan 22,700 dolar seviyesinde hareket ediyor. Bu çerçevede yüksek sermayeli altcoinler arasında geri çekilme sabah saatlerinde yüzde 5’in üzerine kadar çıktı.

Ethereum, şu anda yüzde 4 düşüşle 1.550 doların hemen üzerinde alıcı bulurken en büyük altcoin, gün içi işlemlerde 1.520 doların altına kadar düştü. Ethereum’da satışlar 1.600 dolar seviyesinin kaydedilmesiyle birlikte hızlandı.

İlk 10 kripto para arasında yüzde 4’ün üzerinde değer kaybını koruyan diğer altcoin’ler ise ADA ve DOGE olarak devam ediyor. Diğer yandan XRP ve BNB, günlük %3,5 seviyesinde değer kaybına sahip. Solana ise ilk 10’da kısa vadeli düşüş dalgasının ardından en hızlı toparlanan altcoin oldu. Solana, günün ilk saatlerinde 22 dolar bandına kadar gerilerken öğleden sonraki işlemlerde 24 dolara doğru hızlı bir yükselişe girdi ve günlük kayıplarının önemli bir kısmını geri aldı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Küresel piyasalarda risk iştahı

Published

on

By

Küresel piyasalarda risk iştahı

FED üyelerinin faizde durma sinyali vermesi ve Çin’de Caixin imalat PMI’ın sürpriz bir şekilde toparlanmaya işaret etmesiyle riskli varlıklara yönelik iştah yüksek seyrediyor.

Asya Pasifik’te hisseler Japonya ve Çin öncülüğünde yükseliyor.

Geçtiğimiz günü ekside kapatan ABD hisse senedi endekslerinde ise vadeliler pozitife ve negatif bölgede

ABD 10 yıllık tahvil getirisi borç tavanı gündeminin geride kalmasının ardından yüzde 3,66 ile yatay.

Continue Reading

Global

Summers’dan faiz yorumu

Published

on

By

Summers'dan faiz yorumu

Eski Hazine Bakanı Lawrence Summers, dünyanın en büyük ekonomisinin sürekli bir enflasyon sorunu ve hızla artan borcuyla boğuşurken, kısa vadede ABD faiz oranlarının artacağını ve uzun vadede ABD vergilerinin önemli ölçüde artacağını düşünüyor.

Geçtiğimiz Salı günü Peterson Uluslararası Ekonomi Enstitüsü’nde yaptığı konuşmasında Harvard Üniversitesi profesörü, ABD’nin FED’in yüzde 2 hedefinin iki katından fazla olan yüzde 4,5 ila yüzde 5’lik bir enflasyon oranına takıldığını söyledi.

Summers, geçmişteki faiz artışları ve bankacılık sektöründeki stresin ekonomi üzerinde beklenenden daha az baskı uyguladığı düşünüldüğünde, bunun merkez bankasının muhtemelen fiyatları baskılarını düzenlemek için federal fon oranını daha da artırmak zorunda kalacağı anlamına geldiğini açıkladı.

Summers, “Tahminim, Fed fonlarının bulundukları yerden 50 baz puan veya daha fazla bir noktaya ulaşması gerekecek” dedi. Ayrıca, bunun yarım puanlık bir artışın 25 baz puanlık artışlarla olup olmadığı ikincil öneme sahip olduğunu söyledi.

Continue Reading

Global

Piyasalarda borç tavanı rallisi

Published

on

By

Piyasalarda borç tavanı rallisi

Amerika Birleşik Devletleri piyasalarının bir günlük tatilinin ardından ABD devlet tahvilleri ve hisse senetleri vadelileri, borç tavanı görüşmelerinin olumlu seyretmesi nedeniyle ralli yapıyor.

Uzun vadeliler tahvillere olan taleplerle birlikte ABD 10 yıllık getirisi 4 baz puan düşüşle yüzde 3,758 oldu.

Asya’da ise gerilen Çin-ABD ilişkilerinin etkisi devam ediyor. Hong Kong Hang Seng yüzde 1, Çin CSI 300 ise yüzde 0,8 kayıp yaşadı.

Morgan Stanley’in Güney Koreli yapay zeka teknolojileri şirketlerine yönelik tavsiyesini yükseltmesinin ardından Kospi endeksi Asya Pasifik bölgesi piyasaları içinde olumlu ayrışıyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans