Connect with us

Global

Kriptolarda paralarda son durum

Published

on

Kriptolarda paralarda son durum

Kripto para piyasaları, bu hafta yatay hareketine devam ederken, satıcı ağırlıklı işlemlerle haftanın destek bölgelerini test ediyor.

Piyasaların genelinde düşüş eğilimi hakim durumda. Geçtiğimiz gün kapanışa doğru hızlanan satışlar Asya tarafında da devam ederken Avrupa işlem saatlerinde dip fiyatlardan düşük hacimli alımlar görüldü. Son duruma göre toplam piyasa değeri, son 24 saatte yeni haftalık dip seviyeler kaydettikten sonra kısmi girişlerle 1 trilyon dolar sınırının üzerinde kalmaya devam ediyor.

Satışların yoğunlaştığı son günde Bitcoin, altcoin piyasasına göre daha sağlam kaldı. Son 24 saatte yüzde 1,2 kısmi bir düşüş gören Bitcoin, şuan 22,700 dolar seviyesinde hareket ediyor. Bu çerçevede yüksek sermayeli altcoinler arasında geri çekilme sabah saatlerinde yüzde 5’in üzerine kadar çıktı.

Ethereum, şu anda yüzde 4 düşüşle 1.550 doların hemen üzerinde alıcı bulurken en büyük altcoin, gün içi işlemlerde 1.520 doların altına kadar düştü. Ethereum’da satışlar 1.600 dolar seviyesinin kaydedilmesiyle birlikte hızlandı.

İlk 10 kripto para arasında yüzde 4’ün üzerinde değer kaybını koruyan diğer altcoin’ler ise ADA ve DOGE olarak devam ediyor. Diğer yandan XRP ve BNB, günlük %3,5 seviyesinde değer kaybına sahip. Solana ise ilk 10’da kısa vadeli düşüş dalgasının ardından en hızlı toparlanan altcoin oldu. Solana, günün ilk saatlerinde 22 dolar bandına kadar gerilerken öğleden sonraki işlemlerde 24 dolara doğru hızlı bir yükselişe girdi ve günlük kayıplarının önemli bir kısmını geri aldı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans