Connect with us

Global

Kriptolarda paralarda son durum

Published

on

Kriptolarda paralarda son durum

Kripto para piyasaları, bu hafta yatay hareketine devam ederken, satıcı ağırlıklı işlemlerle haftanın destek bölgelerini test ediyor.

Piyasaların genelinde düşüş eğilimi hakim durumda. Geçtiğimiz gün kapanışa doğru hızlanan satışlar Asya tarafında da devam ederken Avrupa işlem saatlerinde dip fiyatlardan düşük hacimli alımlar görüldü. Son duruma göre toplam piyasa değeri, son 24 saatte yeni haftalık dip seviyeler kaydettikten sonra kısmi girişlerle 1 trilyon dolar sınırının üzerinde kalmaya devam ediyor.

Satışların yoğunlaştığı son günde Bitcoin, altcoin piyasasına göre daha sağlam kaldı. Son 24 saatte yüzde 1,2 kısmi bir düşüş gören Bitcoin, şuan 22,700 dolar seviyesinde hareket ediyor. Bu çerçevede yüksek sermayeli altcoinler arasında geri çekilme sabah saatlerinde yüzde 5’in üzerine kadar çıktı.

Ethereum, şu anda yüzde 4 düşüşle 1.550 doların hemen üzerinde alıcı bulurken en büyük altcoin, gün içi işlemlerde 1.520 doların altına kadar düştü. Ethereum’da satışlar 1.600 dolar seviyesinin kaydedilmesiyle birlikte hızlandı.

İlk 10 kripto para arasında yüzde 4’ün üzerinde değer kaybını koruyan diğer altcoin’ler ise ADA ve DOGE olarak devam ediyor. Diğer yandan XRP ve BNB, günlük %3,5 seviyesinde değer kaybına sahip. Solana ise ilk 10’da kısa vadeli düşüş dalgasının ardından en hızlı toparlanan altcoin oldu. Solana, günün ilk saatlerinde 22 dolar bandına kadar gerilerken öğleden sonraki işlemlerde 24 dolara doğru hızlı bir yükselişe girdi ve günlük kayıplarının önemli bir kısmını geri aldı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi

Published

on

By

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi
Ekonomi güven endeksi Ocak ayında 99,4 iken Şubat ayında yüzde 0,4 düşüş göstererek 99 değerini aldı.

TÜİK’in açıklamalarına göre bir önceki aya göre tüketici güven endeksi, Şubat ayında yüzde 1,3 oranında düşüş göstererek 79,3 değerini, reel kesim güven endeksi yüzde 0,9 oranında düşüş göstererek 102 değerini, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 1,6 oranında artarak 118,6 değerini aldı. e

Endeks değerleri mevsim etkilerinden arındırılmış değerlerdir. Tüketici güven endeksinde mevsim etkisi bulunmamaktadır.

Continue Reading

Global

Piyasalarda yoğun veri haftası

Published

on

By

Küresel-Piyasalar

Ayın son işlem haftasında Asya-Pasifik’te hisse senetleri dalgalı bir seyir izleniyor. Hong Kong ve Çin endekslerindeki düşüşle birlikte MSCI Asya Pasifik endeksi kazançlarını silerek yatay seyre döndü.

Moody’s’in Cuma günü en az 11 Çin şirketinin notunu kırmasıyla birlikte Hang Seng ve CSI 300 kayıp yaşadı. Japonya endeksleri ise artıda.

Çekirdek PCE’de yüksek bir gerçekleşme beklenirken Fed üyelerinin faiz indiriminde acele etmeyeceklerini açıklamaları ve büyük ölçekli teknoloji şirketlerindeki kar satışları sonrası Amerikan vadelileri geriliyor.

Tahvil getirileri hafta başlangıcında düşerken ABD 10 yıllık getirisi iki baz puan düşüşle yüzde 4,23 seviyesine indi.

Continue Reading

Global

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!

Published

on

By

petrolk-vadeli.jpg

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!
Ham petrol vadeli işlemler, New York Ticaret Borsası’nda, Nisan ayı için yüzde 0,28 yükseliş göstererek varili $78,13’dan işlem gördü.

Ham petrol, $76,32 seviyesinde destek bulurken, $79,80 seviyesinde dirençle karşılaştı.

ICE’de ise, Brent Petrol Nisan ayı için yüzde 0,22 arttı ve varili $83,21 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans