Connect with us

Global

Bitcoin Zirvede!

Published

on

Son artışlarla birlikte Bitcoin’in piyasa değeri 835 milyar dolar seviyelerine çıktı. En büyük kripto para birimi olan bitcoin, bu piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketlerinin bulunduğu 10 global varlık arasına girdi.

Verilere göre Bitcoin, Tesla Inc’in hemen ardından geliyor. Bitcoin, mevcut piyasa değeriyle dünyanın en büyük şirketleri olan Berkshire Hathaway, Nvidia ve Meta’yı arkasında bırakıyor.

Dünyanın en büyük global varlığı ise 11,6 trilyon dolar piyasa değeriyle altın bulunurken kıymetli madeni, 2,87 trilyon dolar piyasa değeriyle Apple izliyor. En değerli metallerden bir tanesi olan gümüş iser 1,31 trilyon dolar piyasa değeriyle Tesla’nın hemen önünde, Tesle ise en değerli 7. varlık konumunda.

Alt coinler arasında en büyük alt coin olan Ethereum, 382 milyar dolar piyasa değeriyle dev ödeme şirketi Mastercard, parakende devi Alibaba ve Walmart’ın önünde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BITCOIN ÇİNDEN GELEN HABERLE SARSILDI

Bitcoin dünyanın en değerli 9. varlığı

Son zamanların en büyük talep oluşturan Bitcoin, kripto varlığın en değerli 10 varlık arasına girmesine sebep oldu. Yaklaşık 2 sene önce Bitcoin, sadece 200 milyar dolar piyasa değerine sahipken, bu değer kripto varlığın ancak ilk 30 en büyük varlık arasında durmasına sebep oluyordu. Günümüzde ise talep artışıyla birlikte dünyanın en büyük 9. varlığı konumunda.

Bitcoin (BTC), geçen hafta başlayan yükseliş ivmesine bugün 44.000 dolarda devam ediyor. BTC/USD, bu hafta 45.000 dolar seviyesini gördükten sonra haftanın ilk yarısında daha çok 44.000 – 44.500 dolar bandında hareket etti.

Ethereum (ETH) ise dün yüzde 4 oranında değer kazandıktan sonra günü 3.243 dolarda kapattı. Bugün ise aşağı yönlü hafif bir seyir söz konusuyken ETH/USD’nin 3.190 dolar seviyesinde hareket ettiği görülüyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans