Connect with us

Global

Tesla endişe veriyor

Published

on

Tesla endişe veriyor

Çin’de bulunan fabrikasında üretimi geçici olarak durdurma kararı alan Tesla’nın hisseleri, talebe ilişkin endişelerin artmasıyla birlikte yüzde 11,4 düştü. ve 109,10 dolardan kapanış yaptı.

Bununla birlikte şirketin hisseleri aralıksız olarak 7 gün ile 2018 yılından bu yana en uzun düşüş serisini yaptı. Elektrikli araç üreticisi şirketin piyasa değeri 345 milyar dolar ile Walmart Inc., JPMorgan Chase & Co. ve Nvidia Corp.’un altına düştü.

Bu son satış, Tesla’nın, Aralık 2020’de dahil oldu S&P 500 endeksindeki en yüksek değerli 10 şirket listesindeki yerinden olmasına nede oldu.

Şanghay’daki üretimi geçici olarak durdurulacağı haberi, Tesla’nın Amerikalı tüketicilere yıl sonunda önce en yüksek hacimli iki modelini teslim almaları için 7 bin 500 dolar indirim sunmasının ardından geldi. Bu durum talebin azaldığına dair endişelerin tırmanmasına neden oldu.

Çin’de Tesla otomobillere yönelik talebin beklentileri karşılamaması ve artan rekabetle birlikte üretimi azaltma kararı aldı.

Elektrikli otomobil üreticisi, ocak ayında Şanghay’daki fabrikasında üretimi azaltacak.

Tesla, 3 Ocak ile 19 Ocak arasında 17 gün boyunca üretim yapacak ve 20 Ocak ile 31 Ocak arasında elektrikli araç üretimini durduracak.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans