Connect with us

Global

ABD İşsizlik Başvuruları Düşük Seviyede

Published

on

Amerika Birleşik Devletlerinde işsizlik maaşı başvurusunda bulunan kişi sayısı 16 bin kişi azalarak 239 bin seviyelerinden 223 bin seviyelerine indi. Başvurular son ayın en düşük seviyesine gelmiş oldu.

Geçtiğimiz hafta açıklanan tarım dışı istihdam verisinin beklentilerinin çok üzerinde artması istihdam sektöründe pandemi öncesi seviyelere gelmemiş olsa da bir düzelmenin devam ettiği işaretini verdi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ECB Toplantısı Doları Düşürürken Euro’yu Yükseltti – Bugün Finans – Forex – Kripto Para (bugunfinans.com)
Haftalık başvurular Ocak ayında artış göstererek 250 bin ortalamasına çıkmıştı, fakat Şubat ayının ilk başvurularında azalması olması dikkat çekti.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki istihdam sektöründe büyük bir pay sahibi olan hizmet, aynı zamanda pandemi sürecinde en çok bozulmayı da yaşayan sektörlerden bir tanesi oldu. Halen devam eden vaka artışlarına rağmen sektörde bir iyileşme olması iyimserliğin de sürdüğünü Amerika Birleşik Devletlerinde gösteriyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans