Connect with us

Kripto Para

Saxo Bank Kriptoları Listeledi

Published

on

Saxo Bank Kriptoları listesine aldı. Dünyanın ileri gelen finans merkezlerinde birçok şubesi bulunan Danimarka merkezli Saxo Bank’ın dijital yatırım bölümü olan Saxo Markets; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in euro, dolar ve Japon yeni paritelerini listesine aldı. Kripto paralar gerçek coin’ler yerine türev ürünler olarak müşterilere sunumu yapılacak.

İşlemler ilk olarak Avustralya ve Singapur’daki müşteriler için açılmış durumda fakat Saxo Markets konuşmacısı CoinDesk’e yaptığı açıklamada diğer ülkelere de paritelerin kısa bir süre içerisinde geleceğinin bilgisini paylaştı.

Saxo Markets son olarak 2017 senesinde kripto para konusunda ciddi bir hamlede adı atmış ve Bitcoin ile Ethereum fiyatlarını takip eden borsa yatırım tahvillerini (ETN) müşterilerine kazandırmıştı. Bankadan aktarılan açıklamada ayrıca, bu son kripto para hareketinin, şirketin şu anda varolan kripto tahvil politikasını artırmak için yapıldığı ifade edildi.

Kripto paralar gerçek coin’ler olarak değil, türev ürünler olarak listelenmesi yapılacak. Perakende yatırımcılar %60’lık oran ile marj işlemlerde bulunabilirken, bu rakam akredite yatırımcılar için %40 ya da %50 olacak.

Merkezi Kopenhag’da bulunduran Saxo Bank’ın, dünyanın ileri gelen finans merkezleri olan Londra, Paris, Zürih, Dubai, Singapur ve Tokyo’da da şubeleri mevcut.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Global

Kripto para kredi firması iflas başvurusu yaptı

Published

on

By

Kripto para kredi firması Voyager Digital, (TSX:VOYG) Çarşamba günü yaptığı duyurusunda şirketlerin tüm hukuk davalarını duraklatırken varlıklarını ve borçlarını yeniden düzenlemelerine olanak tanıyan Bölüm 11’e göre iflas başvurusu yaptığını söyledi.

Daha bir hafta önce şirket, farklı bir iş stratejisi bulmak için zaman isteyerek para çekme, yatırma ve alım-satım işlemlerini durdurmuştu.

Başvuruda kripto kredi firması, 100.000’den fazla alacaklısı ve 1 ile 10 milyar dolar arası varlığı olduğu tahmininde bulundu.

Voyager CEO’su Stephen Ehrlich, “Son birkaç aydır kripto para piyasalarında devam eden volatilite ve krizler ve Three Arrows Capital’in şirketin yan kuruluşu Voyager Digital, LLC’den aldığı bir kredide temerrüde düşmesi, şimdi ölçülü ve kararlı adımlar atmamızı gerektiriyor.” dedi.

Twitter’daki yaptığı bir başka paylaşımda Ehrlich, müşterilere, bu adımın onların varlıklarını koruyacağını ve başta müşteriler olmak üzere “tüm paydaşlar için değeri en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacağını” söyledi.

İflas başvurusuna göre nicel kripto ticaret firması Alameda Research, 75 milyon dolarlık teminatsız kredilerle Voyager’ın en büyük tek alacaklısıydı.

Alameda, kripto alanında “bir öncü” ile “stratejik bir ittifak” olarak nitelendirdiği bir anlaşmayla Voyager’e geçtiğimiz güz döneminde yatırım yaptı.

Continue Reading

Global

Terra Ekibi Kalan Kripto Para Rezervlerini Açıkladı!

Published

on

By

Terraform Labs’ın Bitcoin rezervlerinden sorumlu kâr amacı gütmeyen kuruluşu Luna Foundation Guard (LFG), Terra’nın Bitcoin rezervlerine ne kadar olduğuna dair konuyu açıklığa kavuşturdu.

LFG, Bitcoin rezervleriyle ilgili sessizliğini bozarken algoritmik kripto para UST’nin sabitliğinin bozulmasıyla zarara uğrayan yatırımcıların kayıplarını telafi etmek için çalışacaklarını duyurdu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ABD’DE TÜKETİCİ GÜVENİ ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Bitcoin rezervinin büyük çoğunluğu UST’yi kurtarmak için harcandı

Kurum’un Twitter üzerinden yapılan açıklamada ilk olarak küçük yatırımcıların zararının karşılanacağı duyuruldu. LFG tarafından yapılan açıklamada ayrıca Bitcoin rezervlerinin çöküşün başladığı 8 Mayıs tarihinden itibaren UST sabitliğini korumak için kullanıldığı söylendi. Buna göre rezervlerde bulunan 80.000 BTC’nin büyük çoğunluğu UST’nin sabitliğini korumak için kullanıldı. Şu an ise portföylerinde 313 BTC kaldığı görülüyor.

Son duruma göre LFG’nin sadece bir hafta önce rezervlerinde 3,1 milyar dolar varken şu an sadece 87 milyon dolar kaldığı biliniyor. LFG, UST krizini aşmak için milyarlarca dolar Bitcoin harcamasına karşın başarılı olamadı. UST’nin fiyatı 0,05 dolara kadar geriledi. Şu an ise 0,09 dolarda bulunuyor.

Yapılan açıklamada LFG’nin UST’nin 1 dolar sabitliğini korumak için hafta boyunca Blockchain üzerinden takas ve BTC rezervlerini kullanarak kredi kullanma yoluna başvurduğu belirtiliyor. Açıklamaya yapılan yorumlar, LFG’nin işlem yaptığı karşı taraflar konusunda daha net bilgi talebi konusunda yoğunlaşıyor.

LFG’nin rezervlerinde ne kaldı?

Luna Foundation Guard (LFG) tarafından yapılan açıklamanın ardından gözler Terra CEO’su Do Kwon’u arasa da henüz ekosistemin başındaki isimden yeni bir açıklama son zamanda gelmedi. Buna karşılık Binance CEO’su Terra hakkında açıklamalar yapmaya devam ederken, Bugün Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’den de bir açıklama gelirken her iki isimde tazminat planının oluşturulması ve ilk olarak küçük yatırımcıların kayıplarının telafi edilmesi planını destekliyor.

LFG ise elinde kalan kripto varlıkları, UST kullanıcılarının zararlarını telafi etmek için kullanmayı planlanıyor. Yapılan açıklamaya göre LFG’nin rezervlerinde şu an 313 Bitcoin ile birlikte 39.914 BNB, 1.973.554 AVAX, 1,847 milyar UST ve 222.713 LUNA bulunuyor.

Continue Reading

Global

Kripto Paralardaki Düşüş Devam Ediyor Tether 1$’ın altında!

Published

on

By

Amerika Birleşik Devletlerinde enflasyonunun beklentilerin üzerinde gerçekleşmesinin hemen ardından kripto varlıklarda yaşanan dalgalanma etkisini devam ettiriyor. Bitcoin 27 bin dolarına düşerek, Ocak 2021’den bu yana en düşük seviyesini gördü.
Kripto varlık piyasalarında birkaç gündür etkili olan sabitcoin olan TerraUSD’ye ilişkin endişelerin yanında, beklentilerin üzerinde gelen Amerika Birleşik Devletleri enflasyonunun risk iştahını da kaçırmasıyla birlikte başlayan kan kaybı devam ediyor.

Verilerin açıklanmasının ardından hızlı bir şekilde 30 bin doların altına düşen Bitcoin, tekrar bu seviyenin üzerine çıkmayı denediyse de tutunmayı başaramadı. 27 bin doların altını test etti. Böylelikle Bitcoin’de Ocak 2021’den bu yana en düşük seviyesine düştü.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
KRİPTO PARALAR NEDEN BU KADAR HIZLI DÜŞÜYOR?

Ether de 2 bin doların altına kadar geriledi. Son günlerde yaşadığı çok hızlı düşüşle dikkat çeken Luna da 27 sente kadar geriledi.

Uzman Analistler, TerraUSD’nin (UST) çöküşünün tüm likidite protokollerindeki güveni olumsuz etkilediğini belirtti. Bu durum kripto varlık piyasasında güvenin kırılgan olmasına yol açan unsurların başında geliyor.

Uzmanlar, “Eğer UST toparlanamazsa, belki Aave de toparlanamaz. Bu durum Bear Stern çöktüğünde, insanların dikkatini Lehman’ın çöküp çökmeyeceğine çevirmesine benziyor” yorumlarında bulunuyor.

UST’nin arkasındaki vakıf 1,5 milyar dolarlık fonlama ararken, UST 20 cent ile 90 cent arasında işlem gördü. Fakat dolar ile pariteye henüz ulaşamadı.

UBS Kur ve Kripto Araştırma Müdürü James Malcolm, Bitcoin için 30 bin dolar bölgesinin özellikle hassas bir bölge olduğunu, bu seviyenin madencilik ekonomisinin negatife döndüğü bir seviye olduğunu, bu seviyenin kırılması durumunda piyasaya daha az kripto satışı olacağını söyledi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans