Connect with us

Global

Dogecoin Rallisi Hız Kesmiyor

Published

on

Dogecoin rallisi hız kesmiyor. Dogecoin son 24 saatte ortalama %50 yükselme kaydederken, kripto para yatırımcıları Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta ne söyleyeceğine odaklandı.

Dogecoin bir günde %50 civarında yükselme kaydederken, Bitcoin ve Ethereum düşüşe geçti.

Diğer altcoinler de Dogecoin ile beraber yükselme, Dash %14, Ethereum Classic %30 yükseliş kaydetti. Litecoin de 10 gün içinde %50’ye yakın yükselme yaşarken, XRP 10 günde %37 artış gösterdi.

Huntington Private Bank Yatırım Yönetim Direktörü Chad Oviatt kripto para piyasalarındaki yükselme ile ilgili, “Paranız var ve yatırım yapacak yer arıyorsanız bu tam da piyasada spekülasyonun oluştuğu yer ve kısa vadede büyük bir yükselme gördük. Burada heyecanı hissediyorsunuz” ifadelerinde bulundu.

Şaka amaçlı yaratılan Dogecoin, Elon Musk’ın paylaşımları sonrasında ciddi derecede bir yükseliş kaydederek yıl başından bu yana 74 katına çıktı. 2020 yılına 0,0090 cent civarında başlangıç yapan kripto para, şu an 0,6732 cent civarında ilerliyor.

Dogecoin, Elon Musk’ın 28 Nisan’daki ‘Dogefather’ ve 8 Mayıs’a vurgu yapan tweetinden sonra tekrardan bir yükseliş ivmesi yakalamıştı. 8 Mayıs’ta ABD’deki Saturday Night Life şovuna katılım gerçekleştirecek olan Musk’ın Dogecoin ile ilgili ne açıklayacağı merak konusu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Türkiye’nin ham petrol ithalatı arttı

Published

on

By

Ham-Petrol

Türkiye’nin ham petrol ithalatı miktarı Ağustos’ta bir önceki aya göre yüzde 18 artış gösterdi.

TÜİK’in yayınladığı verilere göre, ham petrol ithalatı, Haziran ayında 2 milyon 852 bin 705 ton oldu. İthalat Temmuz ayında 2 milyon 417 bin 109 seviyesindeydi.

İthalat Ağustos ayında geçen yıl aynı aydaki 2 milyon 942 bin 496 tona göre ise yüzde 3,1 düşüş gösterdi.

Yılın ilk 8 ayında ithalat miktarı 19,53 milyon tona ulaştı.

Continue Reading

Global

Bakan Şimşek yatırımcı turuna çıkıyor

Published

on

By

Maliye-Bakanı-Mehmet-Şimşek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yatırımcı buluşmaları kapsamında ekim ayında 3 farklı ülkede toplantı yapacak.

Bakanlığın açıklamasına göre, bakan Şimşek 4-5 ekim’de ilk olarak Londra’da yatırımcı toplantısına katılacak.

Citibank ve BofA’nın düzenlediği toplantının sonrasında Şimşek’in diğer durağı 11-14 Ekim’de IMF ve Dünya Bankası’nın toplantısına girecek.

Fas’ın Marakeş kentindeki bu toplantıların ardından Şimşek, Fransa’nın başkenti Paris’te 19 Ekim’de bir diğer yatırımcı toplantısında konuşacak.

Bakan Şimşek’in bu toplantıların ardından ay sonunda ikinci Körfez turunu gerçekleştirmesi de bekleniyor.

Continue Reading

Global

TCMB rezervleri 6 ayın zirvesinde

Published

on

By

TCMB rezervleri 6 ayın zirvesinde

TCMB rezervlerindeki artış ivmesi geçtiğimiz haftada devam etti.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) rezervlerindeki artış ivmesi geçen hafta da devam etti.

TCMB’nin yayınladığı verilere göre 22 Eylül haftasında brüt rezervler bir önceki haftaya göre 4 milyar dolar artış göstererek 125,5 milyar düzeyine çıktı. Bununla birlikte 17 Mart haftasından bu yana rezervlerde en yüksek seviye kaydedildi.

17 Mart haftasında rezervler üzerinde Suudi Arabistan’dan gelen mevduatın ve altındaki primin etkisi olmuş ve rezervler 126,9 milyar dolara yükselmişti.

22 Eylül haftası itibariyle yurt içi yerleşiklerin Döviz mevduatlarında düşüş görüldü. TCMB verilerine göre yurt içi yerleşiklerin pariteden arındırılmış döviz mevduatları 1,16 milyar dolar azaldı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans