Connect with us

Global

Haftanın Son Gününde Kripto Paralarda Son Durum

Published

on

Haftanın son gününde kripto paralarda sakin seyir devam ediyor. çoğu kripto para, düne göre negatif bölgede hareket ediyor. Toplam piyasa değeri bugün 2 trilyon doların altına sarkmış durumda ve işlem hacminde bir düşüklük söz konusuyken son 24 saatte 84 milyar dolarlık işlem hacminin satıcı ağırlıklı devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru en büyük 100 kripto paradan 73’ü eksideyken, 27’sinin fiyatları düne göre fiyatını artmış durumda.

Bitcoin (BTC), 43.000 dolar bandında kalmakta zorlanıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, öğle saatlerine kadar 43.000 dolar bandında yatay hareket ederken öğleden sonraki işlemlerde gelen satışlar kripto paranın 42.000 dolar bandına doğru ivme kaybetmesine sebep oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ALMANYA’DAN ŞİRKETLERE KREDİ DESTEĞİ

Günün erken saatlerine kadar %41,5 seviyesine gerileyen Kripto parada hakimiyet oranı, düşüşle birlikte yükselişe geçerken, %42 seviyelerine hareket ediyor. Bu altcoin pazarında kayıpların daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH), 3.300 doları geri alamadı

Ethereum (ETH) fiyatı, geçtiğimiz gün 3.150 dolara kadar düştükten sonra bir miktar toparlanma görerek 3.300 dolara kadar tekrardan yükseldi. Fakat öğleden sonraki satışlarla en büyük altcoin, 3.200 dolar doğru değer kaybediyordu.

İlk 10 kripto para Avalanche haricinde ekside

En büyük 10 kripto para bugün AVAX haricinde negatif bölgede devam ederken, LUNA %7 değer kaybıyla 100 doların altın sarkmış durumda ve en çok değer kaybeden altcoin oluyor. İlk 10’daki diğer kripto varlıklarda kayıplar yüzde 2 seviyesinde kısıtlı kaldı.

  1. sırada AVAX ise Terra’nın 100 milyon dolar değerinde AVAX almasıyla ilgili gelişmeyle birlikte düşen piyasa değerini korurken 85 dolar fiyatı üzerinde el değiştiriyordu.

İlk 100 kripto parada son durum

Gün içerisinde ilk 100 kripto para arasında pozitif ayrışan kripto varlık Near Protocol (NEAR) oldu. NEAR fiyatı, son 24 saatte %20’nin üzerinde artışla 18,6 dolar seviyelerine yükselirken kripto varlıkta haftalık kazanç %40 olarak devam ediyor.

Near Protocol (NEAR), bu hafta New York merkezli hedge fonu Tiger Global tarafından yönetilen bir yatırım turunda 350 milyon dolar topladığını açıkladıktan ciddi bir talep gördü.

Akşam saatlerine doğru en sert düşüş yüzde 10 değer kaybı gören Anchor Protocol’de oldu. ANC tokeni, dün aynı saatlerde ilk 100’de en çok değer artışı göre kripto varlıktı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Suudi Arabistan Temmuz ayında üretim kesintisine gidecek

Published

on

By

Suudi Arabistan Temmuz ayında üretim kesintisine gidecek

Suudi Arabistan’ın liderliğindeki 13 üyeli OPEC ile Rusya önderliğindeki OPEC dışı petrol üreticisi 10 ülkenin enerji ve petrol bakanlarının Avusturya’nın başkenti Viyana’da piyasa koşullarını değerlendirmek için bir araya geldiği 35’inci OPEC ve OPEC dışı Bakanlar Toplantısı yapıldı.

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdulaziz bin Selman, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, taraflar arasında varılan emsalsiz anlaşmayla pazarın daha adil, görünür ve şeffaf olacağını söyledi.

Ülkesinin Temmuz’da gönüllü olarak günlük 1 milyon varil ek üretim kesintisine gideceği bilgisini açıklayan Bin Selam, ek kesinti kararının duruma göre uzayabileceğini söyledi.

OPEC+ ülkelerinin fiyat endeksli hareket etmediğini aktaran Bakan Bin Selman, bu yaklaşımın başarısız olduğunu savundu.

Continue Reading

Global

Petrol haftayı kayıpla kapatmaya hazırlanıyor

Published

on

By

Petrol haftayı kayıpla kapatmaya hazırlanıyor

Amerikan ham petrolü, Cuma günü risk iştahlı bir havayla varil başına 71 dolara çıkarken, vadeli işlemler hafta boyunca hala yüzde 3 civarında kayıp yaşıyor. OPEC+, Sıfır Kovid politikasının sona ermesine rağmen Çin’den gelen durgun ekonomik toparlanma zemininde grubun üretim politikasını tartışmak için hafta sonu bir araya geldiler.
Piyasa analistlerinin çoğu OPEC+’ın üretim seviyelerini değiştirmemesini bekliyor, fakat grup Nisan’da sürpriz kesintiler açıkladı. Suudi Arabistan enerji bakanı kısa süre önce spekülatörlerin “dikkatli olmaları” konusunda uyardı. Kısmen Rusya’dan yapılan dayanıklı ham petrol ihracatı nedeniyle ham petrol bu yıl yaklaşık yüzde 13 düştü.

Asya genelinde hisse senedi piyasaları, FED’in daha fazla faiz oranı artırımına ilişkin endişelerin azalmasıyla birlikte Cuma günü yükseldi. Kongre’nin ABD’nin temerrüde düşmesini önlemek için yasayı onayladığına dair haberler havayı olumlu hale getirdi.

Perşembe günü yayınlanan Energy Information Administration verilerine göre, ABD ham petrol stokları geçtiğimiz hafta yaklaşık 4,5 milyon varil artarken, Oklahoma, Cushing’deki ana depolama merkezindeki arz altıncı hafta arttı.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda risk iştahı

Published

on

By

Küresel piyasalarda risk iştahı

FED üyelerinin faizde durma sinyali vermesi ve Çin’de Caixin imalat PMI’ın sürpriz bir şekilde toparlanmaya işaret etmesiyle riskli varlıklara yönelik iştah yüksek seyrediyor.

Asya Pasifik’te hisseler Japonya ve Çin öncülüğünde yükseliyor.

Geçtiğimiz günü ekside kapatan ABD hisse senedi endekslerinde ise vadeliler pozitife ve negatif bölgede

ABD 10 yıllık tahvil getirisi borç tavanı gündeminin geride kalmasının ardından yüzde 3,66 ile yatay.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans