Connect with us

Global

Haftanın Son Gününde Kripto Paralarda Son Durum

Published

on

Haftanın son gününde kripto paralarda sakin seyir devam ediyor. çoğu kripto para, düne göre negatif bölgede hareket ediyor. Toplam piyasa değeri bugün 2 trilyon doların altına sarkmış durumda ve işlem hacminde bir düşüklük söz konusuyken son 24 saatte 84 milyar dolarlık işlem hacminin satıcı ağırlıklı devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru en büyük 100 kripto paradan 73’ü eksideyken, 27’sinin fiyatları düne göre fiyatını artmış durumda.

Bitcoin (BTC), 43.000 dolar bandında kalmakta zorlanıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, öğle saatlerine kadar 43.000 dolar bandında yatay hareket ederken öğleden sonraki işlemlerde gelen satışlar kripto paranın 42.000 dolar bandına doğru ivme kaybetmesine sebep oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ALMANYA’DAN ŞİRKETLERE KREDİ DESTEĞİ

Günün erken saatlerine kadar %41,5 seviyesine gerileyen Kripto parada hakimiyet oranı, düşüşle birlikte yükselişe geçerken, %42 seviyelerine hareket ediyor. Bu altcoin pazarında kayıpların daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH), 3.300 doları geri alamadı

Ethereum (ETH) fiyatı, geçtiğimiz gün 3.150 dolara kadar düştükten sonra bir miktar toparlanma görerek 3.300 dolara kadar tekrardan yükseldi. Fakat öğleden sonraki satışlarla en büyük altcoin, 3.200 dolar doğru değer kaybediyordu.

İlk 10 kripto para Avalanche haricinde ekside

En büyük 10 kripto para bugün AVAX haricinde negatif bölgede devam ederken, LUNA %7 değer kaybıyla 100 doların altın sarkmış durumda ve en çok değer kaybeden altcoin oluyor. İlk 10’daki diğer kripto varlıklarda kayıplar yüzde 2 seviyesinde kısıtlı kaldı.

  1. sırada AVAX ise Terra’nın 100 milyon dolar değerinde AVAX almasıyla ilgili gelişmeyle birlikte düşen piyasa değerini korurken 85 dolar fiyatı üzerinde el değiştiriyordu.

İlk 100 kripto parada son durum

Gün içerisinde ilk 100 kripto para arasında pozitif ayrışan kripto varlık Near Protocol (NEAR) oldu. NEAR fiyatı, son 24 saatte %20’nin üzerinde artışla 18,6 dolar seviyelerine yükselirken kripto varlıkta haftalık kazanç %40 olarak devam ediyor.

Near Protocol (NEAR), bu hafta New York merkezli hedge fonu Tiger Global tarafından yönetilen bir yatırım turunda 350 milyon dolar topladığını açıkladıktan ciddi bir talep gördü.

Akşam saatlerine doğru en sert düşüş yüzde 10 değer kaybı gören Anchor Protocol’de oldu. ANC tokeni, dün aynı saatlerde ilk 100’de en çok değer artışı göre kripto varlıktı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadeli işlemleri düşüşte

Published

on

By

petrolk-vadeli.jpg


Ham petrol vadeli işlemleri düşüşte
Ham petrol vadeli işlemleri haftanın son işlem gününde düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda Temmuz ayı için yüzde 0,03 düşüş göstererek varili $76,89’dan işlem gördü.

Ham petrol, $76,43 seviyesinde destek bulurken, $80,60 seviyesinde dirençle karşılaştı. Brent petrol ve ham petrol arasındaki yayılma ise varili $4,51’de sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Temmuz ayı için yüzde 0,05 düşüş gösterdi.

Continue Reading

Global

Altında FOMC etkisi

Published

on

By

altın.jpg

Altında FOMC etkisi
Altın, FED yetkililerinin enflasyonla mücadele etmek için ABD faiz oranlarının uzun bir süre yüksek kalması gerektiğine dair şahin yorumlarının etkisiyle bu ayki en büyük günlük düşünün ardından yatay seyrediyor.

Spot altın haftanın dördüncü işlem gününde 2.365 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ons altın ve Dolar/TL kuru üzerinden hesaplanan gram altın ise 2.449 TL’den işlem görüyor.

Pazartesi günkü tüm zamanların en yüksek seviyesini gören altın Çarşamba gününü yüzde 1,7 kayıpla kapadı.

FED’in toplantı tutanakları, yetkililerin enflasyon konusunda endişeli olduğunu ve bazı üyelerin enflasyon risklerinin artması durumunda para politikasında sıkılaşmaya gitmeye hazır olduğunu gösterdi.

FED’in bu yıl parasal genişleme uygulama ihtimali, artan jeopolitik riskler ve merkez bankaları ile Çin’li tüketicilerin güçlü altın alımları, altının son dönemdeki rekor kıran seyrinin katalizörlerinden biri oldu.

Continue Reading

Global

BofA’dan yeni Dolar/TL tahmini

Published

on

By

Bank of America Securities, Türkiye’de para politikasının sıkılaşmasıyla birlikte hem yerli hem de yabancı yatırımcıların daha iyimser hale geldiklerini belirtirken, reel sektörün ekonomide kayda değer bir yavaşlama gördüğünü, bankaların ise dolardan dönüşün başladığını gördüğünü açıkladı.

Türkiye’ye gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından bir rapor daha yayımlayan ve aralarında Zümrüt İmamoğlu’nun da bulunduğu Bofa ekonomist ve stratejistlerinin yayımladıkları
“İlk çeyrek karamsarlığı out, yaz iyimserliği in” başlıklı raporda, “Özel sektör artık ekonomideki yavaşlamayı hissediyor ve parasal duruşun yeterince sıkı olduğu görüşünde” denildi.

BofA, Türk lirası ve Türk lirası cinsi tahvillerde pozisyonlanmanın genele yayılmış halde olduğunu ve TL’deki kalabalık pozisyonlanma ve enflasyondaki ataletin en önemli endişe kaynakları olarak görüldüğünü belirtti. “Yerel seçimlerden bu yana yurtiçi Döviz talebi tersine döndü ve bankalarla yaptığımız görüşmelerde, satış tarafında hem bireysel yatırımcıyı hem de kurumsal şirketleri gördüklerini söylediler” denilen raporda, “TL’nin istikrara kavuşması halinde dolarizasyonun tersine dönmesi eğilimi yaz aylarında da devam edebilir. Yüksek enflasyon seviyesi göz önüne alındığında, sermaye girişleri yavaşladığında TL’de bir miktar nominal değer kaybı olabileceğini bekliyoruz” değerlendirmesi yapıldı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans