Connect with us

Global

Haftanın Son Gününde Kripto Paralarda Son Durum

Published

on

Haftanın son gününde kripto paralarda sakin seyir devam ediyor. çoğu kripto para, düne göre negatif bölgede hareket ediyor. Toplam piyasa değeri bugün 2 trilyon doların altına sarkmış durumda ve işlem hacminde bir düşüklük söz konusuyken son 24 saatte 84 milyar dolarlık işlem hacminin satıcı ağırlıklı devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru en büyük 100 kripto paradan 73’ü eksideyken, 27’sinin fiyatları düne göre fiyatını artmış durumda.

Bitcoin (BTC), 43.000 dolar bandında kalmakta zorlanıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, öğle saatlerine kadar 43.000 dolar bandında yatay hareket ederken öğleden sonraki işlemlerde gelen satışlar kripto paranın 42.000 dolar bandına doğru ivme kaybetmesine sebep oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ALMANYA’DAN ŞİRKETLERE KREDİ DESTEĞİ

Günün erken saatlerine kadar %41,5 seviyesine gerileyen Kripto parada hakimiyet oranı, düşüşle birlikte yükselişe geçerken, %42 seviyelerine hareket ediyor. Bu altcoin pazarında kayıpların daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH), 3.300 doları geri alamadı

Ethereum (ETH) fiyatı, geçtiğimiz gün 3.150 dolara kadar düştükten sonra bir miktar toparlanma görerek 3.300 dolara kadar tekrardan yükseldi. Fakat öğleden sonraki satışlarla en büyük altcoin, 3.200 dolar doğru değer kaybediyordu.

İlk 10 kripto para Avalanche haricinde ekside

En büyük 10 kripto para bugün AVAX haricinde negatif bölgede devam ederken, LUNA %7 değer kaybıyla 100 doların altın sarkmış durumda ve en çok değer kaybeden altcoin oluyor. İlk 10’daki diğer kripto varlıklarda kayıplar yüzde 2 seviyesinde kısıtlı kaldı.

  1. sırada AVAX ise Terra’nın 100 milyon dolar değerinde AVAX almasıyla ilgili gelişmeyle birlikte düşen piyasa değerini korurken 85 dolar fiyatı üzerinde el değiştiriyordu.

İlk 100 kripto parada son durum

Gün içerisinde ilk 100 kripto para arasında pozitif ayrışan kripto varlık Near Protocol (NEAR) oldu. NEAR fiyatı, son 24 saatte %20’nin üzerinde artışla 18,6 dolar seviyelerine yükselirken kripto varlıkta haftalık kazanç %40 olarak devam ediyor.

Near Protocol (NEAR), bu hafta New York merkezli hedge fonu Tiger Global tarafından yönetilen bir yatırım turunda 350 milyon dolar topladığını açıkladıktan ciddi bir talep gördü.

Akşam saatlerine doğru en sert düşüş yüzde 10 değer kaybı gören Anchor Protocol’de oldu. ANC tokeni, dün aynı saatlerde ilk 100’de en çok değer artışı göre kripto varlıktı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi

Published

on

By

araba

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi. Çin Otomobil İmalatçıları Birliği’nin yayınladığı verilere göre, Kasım ayında yeni araç satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27,3 artış gösterdi. Ekim ayında artış oranı yüzde 11,8 olmuştu.

Yılın ilk 11 ayında satışlar yüzde 10,8 arttı.

Yeni enerjili araçların satışları ise Kasım ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış gösterdi. Ocak- Kasım döneminde satışlar yüzde 36,7 artış gösterdi.

Continue Reading

Global

Almanya sanayi üretimi azaldı

Published

on

By

Almanya sanayi üretimi azaldı, Almanya Federal İstatistik Ofisi tarafından sağlanan verilere göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış reel sanayi üretimi Ekim ayında bir göndeki aya göre yüzde 0,4 azaldı. Beklentiler yüzde 0,5 artış olacağı yönündeydi.

Böylece üretim art arda beşinci ayda da azalmış oldu.

Üç aydan üç aya daha az değişkenlik gösteren karşılaştırma, üretimin Ağustos Ekim 2023 döneminde önceki aya göre yüzde 1,9 daha düşük olduğu gösterdi. Geçici sonuçların revize edilmesiyle birlikte, üretim Eylül 2023’te Ağustos 2023’e kıyasla yüzde 1,3 oranında azalma gösterdi.

Continue Reading

Global

Ons altın tekrardan yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Ons altın tekrardan yükselişte

Yatırımcılar 2024 yılının ilk çeyreğinde FED’in faiz indirimine yönelik tahminlerini azaltması sonrasında ons altın yükseliş gösterdi.

Ons altın bu sabah yüzde 0,36 artış göstererek 2.033,59 dolardan işlem görüyor.

Tastylive Küresel makro Başkanı Ilya Spivak, son 24 saat içinde altın fiyatlarında yaşanan dramatik hareketler sonrasında, “Şimdilik, altının genel eğilimi hâlâ yükseliş yönünde görünüyor.” açıklamasında bulundu.

Spivak, altının haftalık açılışta ralli yapmasının ardından bir kar alma dalgası tetiklenmiş gibi göründüğünün altını çizdi.

FXCM piyasa uzmanı Russell Shor da Orta Doğu’daki çatışma ve bunun yayılma korkusunun parayı sarı metale yönlendirdiğini söyledi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans