Connect with us

Global

Amerika’da İşsizlik Oranları Artış Gösterdi!

Published

on

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz hafta 188 bine gerileyerek rekor düşük seviyeye inen haftalık işsizlik maaşı başvuruları son haftada 14 bin kişi arttı. 202 bine çıkan işsizlik maaşı başvuruları Şubat ayı içerisinde 230 bin olan 4 haftalık ortalama Mart ayında 208 bin’e geriledi.

Perşembe günü açıklanacak olan tarım dışı istihdamın öncü göstergesi olan ve istihdam sektöründeki en güncel durumu gösteren başvurularda 200 bin tabanında düşüş devam ediyor.

Geçtiğimiz gün açıklanan ADP özel sektör istihdamı Mart ayında 455 bin kişi artış gösterdi. Şubat ayındaki rakam ise 11 bin artışla 486 bine yükseltildi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Türkiye Tarım’da Ne Kadar Dışa Bağımlı? – (bugunfinans.com)

Öncü göstergeler olumlu yönde olsa da yarın açıklanacak tarım dışı istihdamın Mart’ta 490 bin artması bekleniyor. İstihdam Şubat ayında ise 678 bin artış göstererek en iyi performans gösterdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde son 40 yılın zirvesini gören enflasyon rakamları hane halkının harcamalarında daha kontrollü davranmasına neden oluyor. Bu süreçte işe devamlılığın ön plana çıkmasına karşın artan maliyetlerin firmalarda çalışan ihtiyacını ne oranda etkilediği yarınki verilerde kendini gösterecek. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş dünyada emtia, enerji ve gıda fiyatlarındaki yükselişi hızlandırdı. ABD, Rusya’ya en ağır yaptırımları uygulayan ülkeler arasında ve savaşın ilk faturasının istihdam sektörüne yansıması bakımından yarın açıklanacak veri önem taşıyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans