Connect with us

Global

Amerika’da Tarım Dışı İstihdam Verileri Açıklandı

Published

on

Amerika Birleşik Devletlerinde işsizlik oranı ve tarım dışı istihdam verileri açıklandı.

Mart ayı içerisinde tarım dışı istihdam 431 bin kişi artış gösterdi. Şubat ayında ise bu rakam 678 binden 750 bine revize edildi.
İşsizlik oranının %3,7’ye gerilemesi beklenirken, oran %3,6 ile beklentilerin üstünde geldi.

Ücretlerdeki değişimi gösteren ortalama saatlik gelir ise, yıllık bazda %5,1’den %5,6’ya çıktı. Aylık değişim oranıysa %0.4 olarak verildi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
İstanbul’da Enflasyon %63’ün Üzerine Çıktı – (bugunfinans.com)

ABD’de tarım dışı istihdam Mart ayında beklentilerin altında bir artış gösterdi, fakat 2021’in son çeyreğine göre 2022’nin ilk çeyreği iyi geçti. ABD’de yılın ilk çeyreğinde tarım dışı sektörlerde 1,6 milyon üzerinde istihdam sağlanmış oldu.

İşsizlik oranında %3,6 ile pandemi öncesi seviyeye dönüldü.

Ücretlerde aylık bazdaki artış oranı Şubat’ta azalmasının ardından Mart’ta %0,4 oldu. Yıllık oran ise yeniden %5,6’ya çıktı.

Fed, ücretlerdeki kontrolsüz yükselişin tüketici enflasyonunda artışa neden olacağına dikkat çekmişti, fakat enflasyonda son ayda savaşın artırıcı maliyetleriyle bir yükseliş bekleniyor.

Beklentilere yakın gelen veri piyasalarda sert bir oynaklık yaratmadı. ABD Dolar Endeksi 98,50 üzerindeki seyrini korurken ons altın 1.930 dolarda.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans