Connect with us

Global

ABD’de İşsizlik Maaşı Başvuruları Artış Gösterdi!

Published

on

Amerika Birleşik Devletlerinde tüketicilerin alışveriş isteğini ve sektördeki güncel durumu gösteren perakende satışlar Mart ayında %0,5 ile beklenti altında gerçekleşti. Şubat ayı oranı ise %0,3’ten %0,8’e revize edildi. Otomobil satışlarının hariç tutulduğu çekirdek perakende satışlar %1,1 oranında artış gösterirken, Şubat ayı verisi de %0,2’den %0,6’ya revize edildi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
MERKEZ BANKASI FAİZ KARARINI AÇIKLADI

Savaşın fiyatlar ve tüketici davranışları üzerindeki etkisinin hissedildiği Mart ayında ise satışlarda artış olmasındaki ana etken enflasyonda yükselişin devam edeceği beklentisi ve buna bağlı stoklama ihtiyacı oldu.

Son haftaya ait açıklanan işsizlik maaşı başvuruları rekor düşük seviyeden yükseldi. Önceki hafta 167 bin ile 1969 yılı sonrası en düşük sayı olarak kayda geçen başvurular, yeni haftada 18 bin kişi artarak 185 bine çıktı.

ABD’de istihdam sektöründeki toparlanma devam ederken, geçtiğimiz aylarda artan enflasyon ve savaşın getirdiği belirsizlik işe devamlılık noktasında da davranış değişikliğine neden oluyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans