Connect with us

Global

ABD işsizlik maaşı başvuruları düşüş gösterdi

Published

on

abd-işsizlik-başvuruları

ABD işsizlik maaşı başvuruları düşüş gösterdi. Çalışma Bakanlığının yayımladığı verilere ilişkin işsizlik maaşı başvuruları oranı açıklandı. Bununla birlikte, ülkede ilk kez işsizlik maaşında bulunanların sayısı, 14 Ekim itibariyle önceki haftaya kıyasla 13 bin kişi azalarak 198 bin oldu. Böylelikle işsizlik başvuruları Ocak ayından bu yana en düşük seviyesini gördü.

Veri beklentilerin altında kaldı

Piyasaların beklentilerinin altında gerçekleşen işsizlik maaşı başvurularının bu dönemde 210 bin olması bekleniyordu. İşsizlik maaşı başvurularına ilişkin önceki haftanın verisi de 209 binden 211 bine revize edildi.

Süregelen başvurular ise 7 Ekim ile biten haftada 39 bin artarak 1 milyon 734 bin oldu. Açıklanan veriler, Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyeyi işaret ederek, işini kaybedenlerin yeni iş bulmakta daha fazla zorluk yaşayabileceğini gösteriyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans