Connect with us

Global

Amerika’da İşssizlik Sigortası Başvuruları Zirvede

Published

on

Amerika’da işsizlik sigortası başvuruları ikinci hafta’da artarak bir rekor daha kırdı. Bununla birlikte uzmanlar koronavirüs vakalarındaki artışların işten çıkarmalara sebep olduğunu düşünüyor. Amerika Çalışma Bakanlığı’nın Perşembe günü paylaştığı verilerde, işsizlik sigortası talepleri 230 bin olarak gerçekleşti. Ve bir önceki döneme göre 23 bin arttı.

İşsizlik sigortasına başvurularındaki artışın koronavirüs enfeksiyonlarındaki yükselmelerden dolayı işletmelerin çalışanlarını işten çıkardığını düşündürebilir. EBBS ve işverenler devam eden işgücü sıkıntısının ortasında personeli elinde tutmamayı tercih ediyor.

Uzmanlar, koronavirüs dalgasının Amerika’daki işsizlik sigortası başvurularını arttırılacağını düşünüyor. Koronavirüs geçen hafta 419.446 vakaya yükselerek Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Kaliforniya, New York ve Teksas vaka sayılarının en çok arttığı şehirler olarak geçti. 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans