Connect with us

Global

Çin’de Hizmet İhracatı Artışa Geçti

Published

on

Çin’de Hizmet İhracatı artışa geçti. Çin’de, hizmet dış ticaretinde mart ayında %7,9’luk yükselme görüldüğü ve hizmet dış ticaretinin geçen sene itibari ile ilk defa olumlu büyümeye geçtiği bildirildi. Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng olağan basın oturumunda, Çin’in hizmet ticaretinde güçlü bir şekilde iyileşme eğiliminin bu sene de devam ettiğine işaret etti.

Sözcü, senenin ilk çeyreğinde hizmet dış ticareti hacminin 1 trilyon 158 milyar 190 milyon yuana gelerek, senelik bazda %0,5 yükseldiğini ifade etti. “Mart ayında hizmet dış ticaretinde %7,9’luk yükselme kaydedildi. Hizmet dış ticareti geçen sene itibarıyla ilk defa olumlu büyümeye geçti” diye ifade eden Gao, açıklamasına şöyle devam etti:

“Hizmet ticaretinin gelişmesine yardım eden çeşitli politikaların uygulanması ile ve iş ortamının sürekli iyileştirilmesiyle beraber, bu yıl Çin’in hizmet ticaretindeki büyüme eğiliminin sürdürülmesi bekleniyor. Fakat Çin’de hizmet ticaretinin gelişimi, dünyada salgın durumunda belirsizlikte olması, ülkeler arasındaki personel iletişiminin kısıtlanması ve hizmet ticaretinde uluslararası rekabetin kuvvetlenmesi gibi belirsizlik unsurları ile karşı karşıya.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans