Connect with us

Global

Çin’de Hizmet İhracatı Artışa Geçti

Published

on

Çin’de Hizmet İhracatı artışa geçti. Çin’de, hizmet dış ticaretinde mart ayında %7,9’luk yükselme görüldüğü ve hizmet dış ticaretinin geçen sene itibari ile ilk defa olumlu büyümeye geçtiği bildirildi. Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng olağan basın oturumunda, Çin’in hizmet ticaretinde güçlü bir şekilde iyileşme eğiliminin bu sene de devam ettiğine işaret etti.

Sözcü, senenin ilk çeyreğinde hizmet dış ticareti hacminin 1 trilyon 158 milyar 190 milyon yuana gelerek, senelik bazda %0,5 yükseldiğini ifade etti. “Mart ayında hizmet dış ticaretinde %7,9’luk yükselme kaydedildi. Hizmet dış ticareti geçen sene itibarıyla ilk defa olumlu büyümeye geçti” diye ifade eden Gao, açıklamasına şöyle devam etti:

“Hizmet ticaretinin gelişmesine yardım eden çeşitli politikaların uygulanması ile ve iş ortamının sürekli iyileştirilmesiyle beraber, bu yıl Çin’in hizmet ticaretindeki büyüme eğiliminin sürdürülmesi bekleniyor. Fakat Çin’de hizmet ticaretinin gelişimi, dünyada salgın durumunda belirsizlikte olması, ülkeler arasındaki personel iletişiminin kısıtlanması ve hizmet ticaretinde uluslararası rekabetin kuvvetlenmesi gibi belirsizlik unsurları ile karşı karşıya.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi

Published

on

By

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi
Ekonomi güven endeksi Ocak ayında 99,4 iken Şubat ayında yüzde 0,4 düşüş göstererek 99 değerini aldı.

TÜİK’in açıklamalarına göre bir önceki aya göre tüketici güven endeksi, Şubat ayında yüzde 1,3 oranında düşüş göstererek 79,3 değerini, reel kesim güven endeksi yüzde 0,9 oranında düşüş göstererek 102 değerini, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 1,6 oranında artarak 118,6 değerini aldı. e

Endeks değerleri mevsim etkilerinden arındırılmış değerlerdir. Tüketici güven endeksinde mevsim etkisi bulunmamaktadır.

Continue Reading

Global

Piyasalarda yoğun veri haftası

Published

on

By

Küresel-Piyasalar

Ayın son işlem haftasında Asya-Pasifik’te hisse senetleri dalgalı bir seyir izleniyor. Hong Kong ve Çin endekslerindeki düşüşle birlikte MSCI Asya Pasifik endeksi kazançlarını silerek yatay seyre döndü.

Moody’s’in Cuma günü en az 11 Çin şirketinin notunu kırmasıyla birlikte Hang Seng ve CSI 300 kayıp yaşadı. Japonya endeksleri ise artıda.

Çekirdek PCE’de yüksek bir gerçekleşme beklenirken Fed üyelerinin faiz indiriminde acele etmeyeceklerini açıklamaları ve büyük ölçekli teknoloji şirketlerindeki kar satışları sonrası Amerikan vadelileri geriliyor.

Tahvil getirileri hafta başlangıcında düşerken ABD 10 yıllık getirisi iki baz puan düşüşle yüzde 4,23 seviyesine indi.

Continue Reading

Global

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!

Published

on

By

petrolk-vadeli.jpg

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!
Ham petrol vadeli işlemler, New York Ticaret Borsası’nda, Nisan ayı için yüzde 0,28 yükseliş göstererek varili $78,13’dan işlem gördü.

Ham petrol, $76,32 seviyesinde destek bulurken, $79,80 seviyesinde dirençle karşılaştı.

ICE’de ise, Brent Petrol Nisan ayı için yüzde 0,22 arttı ve varili $83,21 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans