Connect with us

Global

Çin’in emtia ithalatında ilginç artış

Published

on

Çin'in emtia ithalatında ilginç artış

Çin’de ekonomik aktivitedeki mevsimsel toparlanma öncesinde, teşviklerin etkisiyle geçen ay emtia ithalatı artış gösterdi.

Kömür ve bakır cevheri sevkiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan Çin’de ham petrol ise Haziran 2022’de kırılan rekordan bu yana en iyi aylık seviyesine yükseldi.

Çin’de devam eden konut krizi ve zayıf ihracat talep üzerine baskı yapsa da zor geçen birkaç aydan sonra büyümeyi canlandırmak için yerel yönetimler borçlanmayı hızlandırıyor.

Çin’in mevsimsel ekonomisinde sonbahar aynı zamanda fabrika ve inşaatların da artmasına neden oluyor.

Çin Gümrük İdaresi tarafından yayınlanan ticaret rakamlarının ardından ANZ Grup Holdings tarafından açıklanan notlarda “Stokların nispeten düşük olması nedeniyle daha fazla büyüme ihtimali var ve teşvik tedbirleri emtialar arasında yeniden stoklamayı tetikledi. Bu da kısa vadede talebi güçlü tutabilir” ifadeleri kullanıldı.

Diğer yandan hane halkı arasında beklenti ve güvenin yetersiz olduğu ve işletmelerin kırılganlığı dikkat çekiyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans