Connect with us

Global

Küresel piyasalarda Çin etkisi

Published

on

Küresel piyasalarda Çin etkisi

Asya Borsaları Çin’de açıklanan güçlü dış ticaret verilerinin desteğiyle birlikte yükseliş kaydetti. MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0,22 yükseliş gösterdi ve aralıksız yükselişini dördüncü gününe taşıdı.

Çin’de CSI 300 endeksi tırmanışına devam ederken, Japon Nikkei 225 yüzde 1’e yakın yükseliş gösterdi. Hong Kong Hang Seng ise ekside.

ABD vadeli endeksleri sabah saatlerinde hafif düşüyor. Pazartesi günü S&P 500 endeksi günü yatay seviyelerden tamamlarken, Nasdaq 100 yüzde 0,3 yükseldi.

Teknoloji endeksinin görece iyimser performansına yapay zeka özellikli çip üreticileri Advanced Micro Devices Inc. ve Nvidia Corp.’un yanı sıra Google’ın sahibi Alphabet hisseleri katkı sağladı.

ABD Başkanı Joe Biden Kongre liderleriyle borç limitini görüşecek. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ABD hükümetinin 1 Haziran’da temerrüde düşebileceği uyarısını yapmıştı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans