Connect with us

Global

Faiz Artırımını 2022 Sonundan Önce Bekliyorum

Published

on

Faiz artırımını 2022 sonundan önce bekliyorum. Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, Fed’in ilk faiz yükselmesinin 2022 yılı sonundan önce gerçekleşmesinin mümkün olduğunu düşünmeye devam ettiğini ifade etti.

“Bugün itibari faiz artırımı zamanlaması konusundaki görüşümü değiştirecek herhangi bir şey yaşamış değilim” diye ifade eden Kaplan, faiz artırımına kadar tam istihdama ve Fed’in %2 enflasyon hedefine ulaşılması hedefinde “iyi bir şans” gördüğünü de dile getirdi.

Kaplan yaptığı konuşmada, Fed’in varlık alımlarını çok geç olmadan azaltmasını destekleyeceğini yinelerken, enflasyon rakamlarının sonbaharda düşmesini beklediğini de dile getirdi. Ancak Kaplan, bazı bozulmaların ısrarla sürmesi halinde fiyat ölçümlerinin sene sonuna kadar yüksek kalmaya sürdürebileceğini de ifade etti.

Fed’in enflasyonu yakından izleyeceğini ve tüketicilerin enflasyon bekleyişlerinin %2 hedefine yakın çıpalanmaya devam etmelerini yapmak için yapabileceği her şeyi yapacağını dile getiren Kaplan, “İnsanların, Fed‘in fiyat istikrarını başarma taahhütünden şüphe duymaları gerektiğini düşünmüyorum” diye konuştu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans