Connect with us

Global

Bitcoin Kritik Teknik Seviyenin Eşiğinde

Published

on

Bitcoin kritik teknik seviyenin eşiğinde görülüyor. Bitcoin, son 2 haftadır 50 günlük hareketli ortalamasının altında bir yolda hareket izlerken, son yükselme ile beraber ortalamanın tam sınırında gözüküyor. Ethereum rekor kırarken, Litecoin ve XRP de hafta başından bu yana yükselme gösteriyor.

Bitcoin 26 Nisan tarihinde gördüğü dipten süratli bir şekilde geri çıktı ancak fiyatlar 50 günlük hareketli ortalamaya doğru yakın dururken yatırımcılar bu seviyenin kırılıp kırılamayacağını beklentisi içinde.

En büyük piyasa değerine sahip kripto paralardan Bitcoin çarşamba günü 54 bin 756 dolar düzeyinde hafif aşağıda bir yol izlerken 50 günlük hareketli ortalaması 57 bin 44 dolar düzeyinde bulunuyor. Son iki haftadır 50 günlük hareketli ortalamasının altında gözlemlenen Bitcoin, piyasada işlem yapanları riski düşürmeye yönlendirebilir.

Ethereum ise dün 220 dolara yakın yükselme ile 2.644 dolarlık rekorunu tazeledikten sonra geri çekildi. Çarşamba günü 2.717 dolar seviyesine kadar yükselen Ethereum, sonrasında geriye dönük hareket sergileyerek 2.618 dolar civarında ilerliyor. Haftaya 2.220 dolar ortalarında başlangıç yapan Ethereum hafta başından bu yana %18’e yakın yükselme kaydetti.

Litecoin hafta başlangıcından bu yana %15’den fazla yükselme ile 252 dolar seviyesinde ilerlerken, XRP (Ripple) hafta başından bu yana %30’dan fazla yükselme gösterdi.

Birçok insan kripto paraları hala çok volatil ve riskli bulurken, Tesla’nın CFO’su Zachary Kirkhorn çeyreklik kazanç görüşmelerinde şirketin Bitcoin’in uzun vadeli değerine inandığını vurguladı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi

Published

on

By

Ekonomi güven endeksi düşüş gösterdi
Ekonomi güven endeksi Ocak ayında 99,4 iken Şubat ayında yüzde 0,4 düşüş göstererek 99 değerini aldı.

TÜİK’in açıklamalarına göre bir önceki aya göre tüketici güven endeksi, Şubat ayında yüzde 1,3 oranında düşüş göstererek 79,3 değerini, reel kesim güven endeksi yüzde 0,9 oranında düşüş göstererek 102 değerini, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 1,6 oranında artarak 118,6 değerini aldı. e

Endeks değerleri mevsim etkilerinden arındırılmış değerlerdir. Tüketici güven endeksinde mevsim etkisi bulunmamaktadır.

Continue Reading

Global

Piyasalarda yoğun veri haftası

Published

on

By

Küresel-Piyasalar

Ayın son işlem haftasında Asya-Pasifik’te hisse senetleri dalgalı bir seyir izleniyor. Hong Kong ve Çin endekslerindeki düşüşle birlikte MSCI Asya Pasifik endeksi kazançlarını silerek yatay seyre döndü.

Moody’s’in Cuma günü en az 11 Çin şirketinin notunu kırmasıyla birlikte Hang Seng ve CSI 300 kayıp yaşadı. Japonya endeksleri ise artıda.

Çekirdek PCE’de yüksek bir gerçekleşme beklenirken Fed üyelerinin faiz indiriminde acele etmeyeceklerini açıklamaları ve büyük ölçekli teknoloji şirketlerindeki kar satışları sonrası Amerikan vadelileri geriliyor.

Tahvil getirileri hafta başlangıcında düşerken ABD 10 yıllık getirisi iki baz puan düşüşle yüzde 4,23 seviyesine indi.

Continue Reading

Global

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!

Published

on

By

petrolk-vadeli.jpg

Ham petrol Asya oturumu boyunca yükselişte!
Ham petrol vadeli işlemler, New York Ticaret Borsası’nda, Nisan ayı için yüzde 0,28 yükseliş göstererek varili $78,13’dan işlem gördü.

Ham petrol, $76,32 seviyesinde destek bulurken, $79,80 seviyesinde dirençle karşılaştı.

ICE’de ise, Brent Petrol Nisan ayı için yüzde 0,22 arttı ve varili $83,21 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans