Connect with us

Global

Bitcoin Kritik Teknik Seviyenin Eşiğinde

Published

on

Bitcoin kritik teknik seviyenin eşiğinde görülüyor. Bitcoin, son 2 haftadır 50 günlük hareketli ortalamasının altında bir yolda hareket izlerken, son yükselme ile beraber ortalamanın tam sınırında gözüküyor. Ethereum rekor kırarken, Litecoin ve XRP de hafta başından bu yana yükselme gösteriyor.

Bitcoin 26 Nisan tarihinde gördüğü dipten süratli bir şekilde geri çıktı ancak fiyatlar 50 günlük hareketli ortalamaya doğru yakın dururken yatırımcılar bu seviyenin kırılıp kırılamayacağını beklentisi içinde.

En büyük piyasa değerine sahip kripto paralardan Bitcoin çarşamba günü 54 bin 756 dolar düzeyinde hafif aşağıda bir yol izlerken 50 günlük hareketli ortalaması 57 bin 44 dolar düzeyinde bulunuyor. Son iki haftadır 50 günlük hareketli ortalamasının altında gözlemlenen Bitcoin, piyasada işlem yapanları riski düşürmeye yönlendirebilir.

Ethereum ise dün 220 dolara yakın yükselme ile 2.644 dolarlık rekorunu tazeledikten sonra geri çekildi. Çarşamba günü 2.717 dolar seviyesine kadar yükselen Ethereum, sonrasında geriye dönük hareket sergileyerek 2.618 dolar civarında ilerliyor. Haftaya 2.220 dolar ortalarında başlangıç yapan Ethereum hafta başından bu yana %18’e yakın yükselme kaydetti.

Litecoin hafta başlangıcından bu yana %15’den fazla yükselme ile 252 dolar seviyesinde ilerlerken, XRP (Ripple) hafta başından bu yana %30’dan fazla yükselme gösterdi.

Birçok insan kripto paraları hala çok volatil ve riskli bulurken, Tesla’nın CFO’su Zachary Kirkhorn çeyreklik kazanç görüşmelerinde şirketin Bitcoin’in uzun vadeli değerine inandığını vurguladı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans