Connect with us

Global

Amazon Hisseleri Düşüşe Geçti

Published

on

Yarı iletken şirketlerin hisseleri Perşembe günü düşüşe geçti. Nasdaq 100 endeksini düzeltme bölgesine iten teknoloji hisseleri için yaygın bir satışa katıldı.

Philadelphia Menkul Kıymetler Borsası Yarı İletken Endeksi %3.3 düşerek Ekim sonundan bu yana en düşük seviyesinde sona erdi. Endeks bu hafta Perşembe gününe kadar %10’dan fazla düştü. Bununla birlikte Mart 2020’den bu yana en büyük haftalık yüzde düşüşünü gerçekleştirdi.

Teknoloji hisseleri, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Tahvil getirilerindeki artış ve daha riskli varlıkların rotasyonundan dolayı 2022’nin başında ağır baskı altına girdi. Perşembe günü düşüşler arasında Nvidia Corp. %3,7 Advanced Micro Devices Inc. %5, Micron Technology Inc. %5,5, Broadcom Inc. %2,9 oranlarında düşüş yaşandı.

Yarı iletken endeksi Mart 2020’den bu yana en büyük haftalık düşüşünü yaşıyor.

Zayıflığa rağmen, analistler sektör hakkında genel olarak olumlu bakıyor. Bu haftanın başlarında BofA, yükselen oranlar grup için bir değerleme riski oluşturabilecek olsa da, bunun yüksek karlılık ve yüksek kârlılık ile birlikte yüksek kaliteli bir trendin üzerinde büyümeye sahip bir sektör arayan yatırımcılardan gelen güçlü girişlerle dengelenebileceğini söyledi.

Diğer önemli teknoloji ve internet isimleri arasında Amazon.com hisseleri %3 düşüş gerçekleştirdi. Ve Mart ayından bu yana en düşük seviyesinde kapandı. Apple ve Alphabet %1’den fazla düşüş gerçekleştirdi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans