Connect with us

Global

Amazon Hisseleri Düşüşe Geçti

Published

on

Yarı iletken şirketlerin hisseleri Perşembe günü düşüşe geçti. Nasdaq 100 endeksini düzeltme bölgesine iten teknoloji hisseleri için yaygın bir satışa katıldı.

Philadelphia Menkul Kıymetler Borsası Yarı İletken Endeksi %3.3 düşerek Ekim sonundan bu yana en düşük seviyesinde sona erdi. Endeks bu hafta Perşembe gününe kadar %10’dan fazla düştü. Bununla birlikte Mart 2020’den bu yana en büyük haftalık yüzde düşüşünü gerçekleştirdi.

Teknoloji hisseleri, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Tahvil getirilerindeki artış ve daha riskli varlıkların rotasyonundan dolayı 2022’nin başında ağır baskı altına girdi. Perşembe günü düşüşler arasında Nvidia Corp. %3,7 Advanced Micro Devices Inc. %5, Micron Technology Inc. %5,5, Broadcom Inc. %2,9 oranlarında düşüş yaşandı.

Yarı iletken endeksi Mart 2020’den bu yana en büyük haftalık düşüşünü yaşıyor.

Zayıflığa rağmen, analistler sektör hakkında genel olarak olumlu bakıyor. Bu haftanın başlarında BofA, yükselen oranlar grup için bir değerleme riski oluşturabilecek olsa da, bunun yüksek karlılık ve yüksek kârlılık ile birlikte yüksek kaliteli bir trendin üzerinde büyümeye sahip bir sektör arayan yatırımcılardan gelen güçlü girişlerle dengelenebileceğini söyledi.

Diğer önemli teknoloji ve internet isimleri arasında Amazon.com hisseleri %3 düşüş gerçekleştirdi. Ve Mart ayından bu yana en düşük seviyesinde kapandı. Apple ve Alphabet %1’den fazla düşüş gerçekleştirdi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi

Published

on

By

araba

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi. Çin Otomobil İmalatçıları Birliği’nin yayınladığı verilere göre, Kasım ayında yeni araç satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27,3 artış gösterdi. Ekim ayında artış oranı yüzde 11,8 olmuştu.

Yılın ilk 11 ayında satışlar yüzde 10,8 arttı.

Yeni enerjili araçların satışları ise Kasım ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış gösterdi. Ocak- Kasım döneminde satışlar yüzde 36,7 artış gösterdi.

Continue Reading

Global

Almanya sanayi üretimi azaldı

Published

on

By

Almanya sanayi üretimi azaldı, Almanya Federal İstatistik Ofisi tarafından sağlanan verilere göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış reel sanayi üretimi Ekim ayında bir göndeki aya göre yüzde 0,4 azaldı. Beklentiler yüzde 0,5 artış olacağı yönündeydi.

Böylece üretim art arda beşinci ayda da azalmış oldu.

Üç aydan üç aya daha az değişkenlik gösteren karşılaştırma, üretimin Ağustos Ekim 2023 döneminde önceki aya göre yüzde 1,9 daha düşük olduğu gösterdi. Geçici sonuçların revize edilmesiyle birlikte, üretim Eylül 2023’te Ağustos 2023’e kıyasla yüzde 1,3 oranında azalma gösterdi.

Continue Reading

Global

Ons altın tekrardan yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Ons altın tekrardan yükselişte

Yatırımcılar 2024 yılının ilk çeyreğinde FED’in faiz indirimine yönelik tahminlerini azaltması sonrasında ons altın yükseliş gösterdi.

Ons altın bu sabah yüzde 0,36 artış göstererek 2.033,59 dolardan işlem görüyor.

Tastylive Küresel makro Başkanı Ilya Spivak, son 24 saat içinde altın fiyatlarında yaşanan dramatik hareketler sonrasında, “Şimdilik, altının genel eğilimi hâlâ yükseliş yönünde görünüyor.” açıklamasında bulundu.

Spivak, altının haftalık açılışta ralli yapmasının ardından bir kar alma dalgası tetiklenmiş gibi göründüğünün altını çizdi.

FXCM piyasa uzmanı Russell Shor da Orta Doğu’daki çatışma ve bunun yayılma korkusunun parayı sarı metale yönlendirdiğini söyledi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans