Connect with us

Global

ABD’de 2 Yılın En Hızlı Nakit Çıkışı

Published

on

ABD’de 2 yılın en hızlı nakit çıkışı gerçekleşti. Bank of America‘nın araştırmasına göre geçen hafta nakitten 53,5 milyar dolarlık çıkış olurken son iki haftada toplamda 108,4 milyar dolarlık çıkış gerçekleşti. Böylelikle Haziran 2018’den tarihinden bu yana en büyük çıkış gerçekleşmiş oldu.

Bu hafta ABD’de hisse senetlerine 7 milyar dolarlık giriş yaşanırken tahvillere 9,9 milyar dolarlık giriş gerçekleşti. Nakitten 53,5 milyar dolarlık çıkış yaşanırken son iki haftada toplamda 108,4 milyar dolarlık çıkış Haziran 2018’den bu yana en yüksek çıkış oldu.

Bank of America Stratejisti Michael Hartnett, senenin ikinci yarısı için daha şahin bir merkez bankası, zayıf büyüme, faiz ve regülasyonlarda yükseliş bekliyor. BofA’nın yükseliş ve düşüş trendlerini ölçen Boğa ve Ayı göstergesi de 6,6’dan 6,4’e gerileme yaşandı.

Avrupa’da hisse piyasalarına girişler 0,2 milyar dolar ile 10 haftanın en düşüğünde yaşanırken, Japonya’da 1,3 milyar dolar ile 3 haftanın en büyük girişi gerçekleşti. Gelişen ülke hisselerinden ise 1,6 milyar dolar ile Eylül’den bu yana en büyük çıkış gerçekleşti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi

Published

on

By

araba

Çin’de otomobil satışları artış gösterdi. Çin Otomobil İmalatçıları Birliği’nin yayınladığı verilere göre, Kasım ayında yeni araç satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27,3 artış gösterdi. Ekim ayında artış oranı yüzde 11,8 olmuştu.

Yılın ilk 11 ayında satışlar yüzde 10,8 arttı.

Yeni enerjili araçların satışları ise Kasım ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artış gösterdi. Ocak- Kasım döneminde satışlar yüzde 36,7 artış gösterdi.

Continue Reading

Global

Almanya sanayi üretimi azaldı

Published

on

By

Almanya sanayi üretimi azaldı, Almanya Federal İstatistik Ofisi tarafından sağlanan verilere göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış reel sanayi üretimi Ekim ayında bir göndeki aya göre yüzde 0,4 azaldı. Beklentiler yüzde 0,5 artış olacağı yönündeydi.

Böylece üretim art arda beşinci ayda da azalmış oldu.

Üç aydan üç aya daha az değişkenlik gösteren karşılaştırma, üretimin Ağustos Ekim 2023 döneminde önceki aya göre yüzde 1,9 daha düşük olduğu gösterdi. Geçici sonuçların revize edilmesiyle birlikte, üretim Eylül 2023’te Ağustos 2023’e kıyasla yüzde 1,3 oranında azalma gösterdi.

Continue Reading

Global

Ons altın tekrardan yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Ons altın tekrardan yükselişte

Yatırımcılar 2024 yılının ilk çeyreğinde FED’in faiz indirimine yönelik tahminlerini azaltması sonrasında ons altın yükseliş gösterdi.

Ons altın bu sabah yüzde 0,36 artış göstererek 2.033,59 dolardan işlem görüyor.

Tastylive Küresel makro Başkanı Ilya Spivak, son 24 saat içinde altın fiyatlarında yaşanan dramatik hareketler sonrasında, “Şimdilik, altının genel eğilimi hâlâ yükseliş yönünde görünüyor.” açıklamasında bulundu.

Spivak, altının haftalık açılışta ralli yapmasının ardından bir kar alma dalgası tetiklenmiş gibi göründüğünün altını çizdi.

FXCM piyasa uzmanı Russell Shor da Orta Doğu’daki çatışma ve bunun yayılma korkusunun parayı sarı metale yönlendirdiğini söyledi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans