Connect with us

Global

ABD’de 2 Yılın En Hızlı Nakit Çıkışı

Published

on

ABD’de 2 yılın en hızlı nakit çıkışı gerçekleşti. Bank of America‘nın araştırmasına göre geçen hafta nakitten 53,5 milyar dolarlık çıkış olurken son iki haftada toplamda 108,4 milyar dolarlık çıkış gerçekleşti. Böylelikle Haziran 2018’den tarihinden bu yana en büyük çıkış gerçekleşmiş oldu.

Bu hafta ABD’de hisse senetlerine 7 milyar dolarlık giriş yaşanırken tahvillere 9,9 milyar dolarlık giriş gerçekleşti. Nakitten 53,5 milyar dolarlık çıkış yaşanırken son iki haftada toplamda 108,4 milyar dolarlık çıkış Haziran 2018’den bu yana en yüksek çıkış oldu.

Bank of America Stratejisti Michael Hartnett, senenin ikinci yarısı için daha şahin bir merkez bankası, zayıf büyüme, faiz ve regülasyonlarda yükseliş bekliyor. BofA’nın yükseliş ve düşüş trendlerini ölçen Boğa ve Ayı göstergesi de 6,6’dan 6,4’e gerileme yaşandı.

Avrupa’da hisse piyasalarına girişler 0,2 milyar dolar ile 10 haftanın en düşüğünde yaşanırken, Japonya’da 1,3 milyar dolar ile 3 haftanın en büyük girişi gerçekleşti. Gelişen ülke hisselerinden ise 1,6 milyar dolar ile Eylül’den bu yana en büyük çıkış gerçekleşti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans