Connect with us

Altın

Altında Destek Sürecek Beklentisi

Published

on

Altında destek sürecek beklentisi devam ediyor. ABD’de beklentinin üstünde gelen enflasyon verilerine rağmen altın yatırımcısında Fed’in desteğinin hemen geri alınmayacağına yönelik beklentiler altında görünümü olumlu yönde gösterdi.

Altın yatırımcılarının ABD’de beklentiyi aşan enflasyon sonrasında enflasyonist baskıların yükseleceğine ilişkin tartışmalara rağmen Fed’in faiz yükselişlerinin beklenenden erken başlamayacağı ile ilgili beklentilerinin etkisi ile altında altı haftanın en sert düşüşü durdu.

ABD’de enflasyonun 2008’den bu yana en yüksek düzeye yükselmesinin ardından Çarşamba günü %1 düşüş yapan altın yeni işlem gününde sınırlı da olsa yükeslme kaydetti ve 1.820 doların üstünü gördü.

Enflasyon verilerinin açıklanması sonrasında enflasyonist endişeleri destekledi. Bunun yanında ülkede tarım dışı istihdam verilerinin de oldukça güçsüz gelmesi parasal teşviklerin erken çekilmeyeceğine dair beklentileri beraberinde getirdi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Altın

Altın yeni haftaya yükselişle başladı

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg


Altın fiyatlarında geçen hafta görülen rekor serisi ABD’den gelen verilerle dengelenirken, yeni haftanın ilk işlem gününde primli seyir izledi.

Yeni haftanın ilk işlemlerinde spot piyasada altının onsu 2 bin 350 doların üzerini test etti.

Altın, Şubat ortasından bu yana yüzde 17’den fazla artış gösterdi. Kazanımların en azından bir kısmı FED’in faiz indirimine yaklaştığı yönündeki iyimserlikten kaynaklandı. Merkez bankası talebi de altın fiyatlarının yükselmesinde faktör oldu. Çin Merkez Bankası, Mart ayında art arda 17. ayda altın alımı yapıldığını bildirdi.

Yatırımcılar Çarşamba günü açıklanacak ABD Mart ayı enflasyon verilerini yakından takip edecek ve bu veriler, politika yapıcıların borçlanma maliyetlerini düşürme konusunda nerede durduklarına daha fazla ışık tutabilecek.

Continue Reading

Altın

Altın kazançlarını korudu

Published

on

By

altın.jpg

Altın, FED’den faiz indirimi beklentileri, jeopolitik gerilim ve hisse senedi piyasalarına yönelik geri çekilme riskinin de etkisiyle rekor seviyeye yükselmesinin ardından istikrarını korumaya devam etti.

Külçe altın Salı günü ons başına 2.141,79 dolar ile zirveye ulaşarak Aralık başındaki bir önceki yüksek seviyesini geride bıraktı. Kıymetli metal son beş seansta neredeyse yüzde 5 artış gösterdi.

Swap piyasaları, Şubat ayının sonundaki yüzde 58’e kıyasla Haziran ayında yüzde 62’lik bir faiz indimi şansı görüyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans