Connect with us

Global

Altında yatay seyir

Published

on

altın.jpg

Altında yatay seyir sürüyor. ABD’nin 10 yıllık tahvil getirilerinin Pazartesi günü 16 yıl sonra ilk kez yüzde 5’i aşmasının ardından, piyasalar ABD tahvil piyasasında daha fazla sert dalgalanma ihtimaline odaklanmış durumda.

Altın, tahvil getirilerinin artmasıyla birlikte iki gün kayıp yaşamasının ardından haftanın 3. gününde yatay seyrediyor.

Spot piyasalarda altın Çarşamba günü yüzde 0,6 artış göstererek 1.972 dolardan işlem görüyor.

Diğer yandan altın fiyatları, İsrail-Hamas çatışmasının tetiklendiği sert yükselişle geçtiğimiz hafta beş ayın en yüksek seviyesine çıkmıştı. Fakat çatışmanın Orta Doğu’daki diğer ülkelere yayılma potansiyeline ilişkin endişelerin azalmasıyla birlikte güvenli limana olan iştah azaldı.

Piyasalar Fed Başkanı Jerome Powell’ın bugün Washington’da yapacağı ve faiz oranlarına ilişkin işaretler vereceği konuşmaya odaklandı. Diğer taraftan, para piyasalarındaki fiyatlamalarda Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) yarın gerçekleştireceği toplantıda 3 temel politika faiz oranını sabit bırakacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans