Connect with us

Global

Koronavirüs Salgınında Yeni Vaka Sayısı 32 bin

Published

on

Koronavirüs hız kesmeden yayılmaya devam ediyor. Türkiye’de son 24 saatte 32 bin 404 kişinin Kovid-19 sonuçları pozitif çıktı, 154 kişi yaşamını kaybetti.

Türkiye günlük koronavirüs manzarası, sağlık bakanlığı tarafından paylaşıldı.

Buna göre, son 24 saate bakıldığında 225 bin 511 Covid-19 testi yapıldı, 32 bin 404 kişinin Covid-19 sonucu pozitif çıktı, 154 kişi hayatını kaybetti. Hasta sayısı ise 1325 olarak kayıtlara geçti.

Son 24 saate bakıldığında 18 bin 15 kişinin Covid-19 tedavi süreci ya da karantina sürecinin sona ermesi ile beraber iyileşen sayısı 2 milyon 975 bin 108’e yükselme gösterdi.

Test sayısında yükselme yaşayanarak 38 milyon 102 bin 747’e ulaştı. Vaka sayısı 3 milyon 240 bin 577, ölen kişi sayısı ise 31 bin 230, ağır hasta durumda olanların sayısı ise 1998 oldu.

Haftalık tablo verilerine göre, bu hafta hastalarda zatürre oranı %3,6, yatak doluluk oranı %54,2, erişkin yoğun bakım doluluk yüzdesi ise oranı 63,2 seviyeilerine çıktı. Ventilatör doluluk oranı %27,1, tahmini temaslı tespit zamanı 9 saat ve filyasyon düzeyi %99,9 olarak kayıtlara geçti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Enflasyonda ılımlı düşüş

Published

on

By

Türkiye enflasyon verisi açıklandı

Enflasyonda ılımlı düşüş
Kasım ayında yıllık tüketici enflasyonu Ekim ayına göre ılımlı da olsa hızlanma gösterdi. Kasım ayında tüketici fiyatları yıllık olarak yüzde 61,98 artış gösterdi.

TÜİK’in yayınladığı verilere göre Kasım’da aylık artış yüzde 3,28 olarak gerçekleşti.

Ekim’de yıllık enflasyon yüzde 61,36 seviyesine gerilemişti.

Çekirdek göstergede ise yatay seyir izlendi. Kasım’da yıllık çekirdek enflasyon yüzde 69,89 oldu. Ekim ayında yıllık çekirdek enflasyon yüzde 69,76 olarak kaydedilmişti.

Continue Reading

Altın

Ons altın kasım ayını yükselişle kapattı

Published

on

By

altın

Ons altın kasım ayını yükselişle kapattı
Kasım ayı geride kalırken, ons altın aylık performansına baktığımızda yüzde 5 seviyelerinde değer kazandı.
Özellikle Amerika’dan gelen ekonomik veriler ile birlikte FED’in önümüzdeki yıl faiz indirimine başlayabileceği yönelik beklentiler arttı. Bu beklentiler ile dolar baskılanırken değerli metallerde ise yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanmasına neden oldu.

Geçtiğimiz gün ABD kanadından gelen GSYİH verileri izlendi. Yayınlanan veriye göre ülke ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 5,2 büyüyerek beklentilerin üzerinde büyüme gösterdi. Bu rakam ise 2021 yılının son çeyreğinden itibaren en güçlü büyüme olarak kayıtlara geçti.

Continue Reading

Global

Petrol OPEC öncesinde yatay seyirde

Published

on

By

OPEC+’nın-üretim-kesintileri-odağında-petrol-geri-çekiliyor

Petrol OPEC öncesinde yatay seyirde
Küresel gösterge olan Brent, önceki iki seansta neredeyse yüzde 4 yükseliş gösterdikten sonra varil başına 83 dolar civarında işlem gördü. ABD ham petrolü ise 78 dolar altında kaldı. OPEC+’ın ağır toplarından Suudi Arabistan, gelecek yıl yeniden petrol fazlası oluşmaması için diğer üyelere üretimi kısıtlama konusunda kendisine katılma konusunda baskı yapmaya devam ediyor. Fakat Perşembe günü yapılacak toplantı öncesinde Angola ve Nijerya gibi ülkelerden gelen baskıyla karşı karşıya.

Üyeler, günde 1 milyon varil veya daha fazla miktarda daha derin bir toplu kesintinin düşünülebileceğini söyledi. ABD’den yapılan rekor ihracatlar da dahil olmak üzere üretici grubu dışında gelen bol arzın ortasında, grup çapında indirimlerin olmaması, Brent’in son iki ayda yaklaşık yüzde 13 düşmesiyle birlikte petrol fiyatlarında daha fazla zayıflamaya yol açabilir. Uluslararası Enerji Ajansı bu ayın başlarında piyasanın gelecek yıl tekrar fazlaya döneceğini söyledi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans