Connect with us

Global

ABD Senatosu’ndaki Destek Paketine Geri Sayım

Published

on

ABD Senatosu’ndaki destek paketine geri sayım başladı. ABD ekonomisini yeniden hızlandırmak için açıklanan 1.9 trilyon dolar değerinde teşvik paketine ait oylama hafta sonuna aktarıldı.

ABD Senatosu’nda Başkan Joe Biden’in ekonomiyi hızlandırmak için açıklamada bulunduğu 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi son aşamada. Sonuncu oylamanın pakete doğru son maliyet planlamalarının yapılmaması sebebi ile hafta sonuna ertelenmesi bekleniyor.

Demokratların Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer’in ilerleyen süreci Çarşamba günü ortaya çıkması bekleniyordu. Fakat tasarının son durumu resmî maliyet tahminleri yapılmadığı için ötelendiği ifade edildiği.

Asgari ücret artışının paketten dışarıya çıkarılmasının yanı sıra Biden Amerikalılara 1.400 dolarlık nakit desteği için bu yardıma erişim şartlarının sıkılaştırılmasını talep eden bazı Demokratlarla ortak noktada buluşmuştu. Bu değişikliklerin de Kongre Bütçe Ofisi’nin toplam bütçe hesaplarını etki altına alabileceğini belirtiliyor.

Ülkede 6 Ocak’taki Kongre binası baskının sonrasındaki 2 ay Federal Soruşturma Bürosu aşırılık yandaş milis bir grubun yine Kongre binasına saldırabileceği hususunda uyarılarda bulunurken Senato çalışmalarına devam ediyor. 6 Ocak’ta Trump’a sempati besleyen kişilerce yapılan Kongre baskınında 5 kişi yaşamını yitirmişti.

İki Kongre üyesi, Temsilciler Meclisi’nde bugün yapılması hedeflenen oturumun tehdit sebebi ile iptal edildiğini dile getirdi. Senato’daki yardım paketi görüşmelerinin hafta sonu yapılması beklenirken tehdit nedeni ile bu sürenin de ileri tarihlere ertelenebileceğini ifade edildi.

Daha fazla haber okumak için; https://bugunfinans.com/category/global/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ons altın tekrardan yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Ons altın tekrardan yükselişte

Yatırımcılar 2024 yılının ilk çeyreğinde FED’in faiz indirimine yönelik tahminlerini azaltması sonrasında ons altın yükseliş gösterdi.

Ons altın bu sabah yüzde 0,36 artış göstererek 2.033,59 dolardan işlem görüyor.

Tastylive Küresel makro Başkanı Ilya Spivak, son 24 saat içinde altın fiyatlarında yaşanan dramatik hareketler sonrasında, “Şimdilik, altının genel eğilimi hâlâ yükseliş yönünde görünüyor.” açıklamasında bulundu.

Spivak, altının haftalık açılışta ralli yapmasının ardından bir kar alma dalgası tetiklenmiş gibi göründüğünün altını çizdi.

FXCM piyasa uzmanı Russell Shor da Orta Doğu’daki çatışma ve bunun yayılma korkusunun parayı sarı metale yönlendirdiğini söyledi.

Continue Reading

Global

Enflasyonda ılımlı düşüş

Published

on

By

Türkiye enflasyon verisi açıklandı

Enflasyonda ılımlı düşüş
Kasım ayında yıllık tüketici enflasyonu Ekim ayına göre ılımlı da olsa hızlanma gösterdi. Kasım ayında tüketici fiyatları yıllık olarak yüzde 61,98 artış gösterdi.

TÜİK’in yayınladığı verilere göre Kasım’da aylık artış yüzde 3,28 olarak gerçekleşti.

Ekim’de yıllık enflasyon yüzde 61,36 seviyesine gerilemişti.

Çekirdek göstergede ise yatay seyir izlendi. Kasım’da yıllık çekirdek enflasyon yüzde 69,89 oldu. Ekim ayında yıllık çekirdek enflasyon yüzde 69,76 olarak kaydedilmişti.

Continue Reading

Altın

Ons altın kasım ayını yükselişle kapattı

Published

on

By

altın

Ons altın kasım ayını yükselişle kapattı
Kasım ayı geride kalırken, ons altın aylık performansına baktığımızda yüzde 5 seviyelerinde değer kazandı.
Özellikle Amerika’dan gelen ekonomik veriler ile birlikte FED’in önümüzdeki yıl faiz indirimine başlayabileceği yönelik beklentiler arttı. Bu beklentiler ile dolar baskılanırken değerli metallerde ise yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanmasına neden oldu.

Geçtiğimiz gün ABD kanadından gelen GSYİH verileri izlendi. Yayınlanan veriye göre ülke ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 5,2 büyüyerek beklentilerin üzerinde büyüme gösterdi. Bu rakam ise 2021 yılının son çeyreğinden itibaren en güçlü büyüme olarak kayıtlara geçti.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans