Connect with us

Bitcoin

Bitcoin 50 Bin Dolar Destek Buldu

Published

on

Bitcoin 50 bin dolar desteği buldu. 21 Şubat 58 bin dolar düzeyine yükselen ve dün bu seviyelerden önemli satın alım sağlayan kripto para, Bitcoin’de bugünün fiyat düzeyi ise 50 bin dolar civarına yakın.

Dün hemen hemen 10 bin dolarlık bir mesafe içinde hareketlilik gösteren Bitcoin fiyatı şu vakitlerde 24 saat öncesine bakacak olursak yüzde 10,2 kaybolma yaşayarak 50.844 dolar civarından işlem görüyor.

Ethererum fiyatı da Bitcoin’de yaşanan satın alımdan etkilenerek 1546,53 dolar düzeyine kadar geriledi ve şu sıralarda 24 saat öncesine bakılırsa yüzde 14 kayıpla 1642,21 dolar düzeyinde.

Bitcoin fiyat gerilemesine sebepte ABD Hazine Bakanı Yellen’in kripto paraların terörün finansmanı, kara para aklama gibi legal dışı etkinlikte kullanımı sağlandığı yönünde endişelerinin tekrarlanması ve Bitcoin’in olabildiğince saptırıcı bir varlık olduğu ifadesi de etkili oldu. Bu ifade dışında işlem platformu IG’nin tutabileceği kripto para limitlerine ulaşım sağladığı, bundan sonra alıcıların yeni kripto para satın alım emrinin kabul görülmeyeceğini bildirmesi de satışlara büyük etken oldu. Gerçekleşen düşüşü değerlendiren Enigma Securities analizcileri, yaşanan aşağı hareketin beklenen bir düzenleme olduğunu belirterek, Bitcoin için orta vadeli görünümünün değişmediğini iddia ettiler.

Güney Kore’de Kripto Para Vergilendirmesi

Güney Korekripto para işlemlerinde yılda 2,5 milyon wondan (2.260 dolar) fazla getiri sağlamakta olan yatırımcılardan 1 Ocak 2022’den sonra yüzde 20 vergi alacağını belirtti. Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı ifadelere göre. 2,5 milyon wona kadar olan kazançlar vergiden muaf kalacak. Bu meblağın üstünde kalan kazançlar ise yüzde 20 vergiye tabii tutulacak. Miras yolu ile sahip olunan veya hediye olarak tanımlanan kripto paralarda vergilendirilecek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

Bitcoin’de düşüş başladı

Published

on

By

Kripto-para.jpg

Bitcoin, Borsa yatırım fonlarındaki talebin soğuması ve FED’in faiz indirimlerine ilişkin beklentilerin açıklanan verilerle ötelenmesi sonrasında düşüş gösterdi.

Bitcoin, yeni işlem gününde kayıplarının bir kısmını geri vermeden önce bir ara yüzde 5’i aşan bir düşüş gösterdi.

Öncesinde yatırımcılar tarafından ilgi gören Pepe ve dogwifhat gibi tokenlar da kayıp yaşadı. Küçük dijital para birimlerini izleyen bir endeks iki haftanın en güçlü düşüşüne imza attı.

Bu yılki sert kripto rallisi, ABD’de devam eden fiyat baskılarının yatırımcıların Fed’in faiz indirimlerine yönelik bahislerini azaltmasına, tahvil getirilerini ve doları yükseltmesine yol açmasıyla gücünü kaybediyor.

Bu, dijital varlık sektörü gibi küresel piyasaların spekülatif bir köşesi için daha zorlu bir ortam yaratıyor.

OSL SG Pte Trading Direktörü Stefan von Haenisch, “Fed hakkında değişen görüşler, hafta ilerledikçe satışların yaşandığı kripto genelinde bir etki yaratıyor. Her sektör bu durumdan etkilenecektir. Özellikle de fiyatların son altı ayda Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği fenomen varlıklar” dedi.

DACM’nin kurucu ortağı Richard Galvin de en son ABD ekonomik verilerinin ardından kripto piyasasının son 12 saat içinde “zayıf” göründüğünü söyledi.

Continue Reading

Bitcoin

Binance’a saldırı

Published

on

By

Kriptolarda Ayı piyasası rüzgarı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, 100 milyon dolarlık siber saldırıya uğradığını açıkladı. Yapılan resmi açıklamada, platform üzerinden gerçekleşecek tüm yatırma ve çekme işlemleri geçici süreyle askıya alındığını duyurdu.

Hackerların sefer hedefinde dünyanın en büyük kripto para borsası Binance vardı.

Bloomberg’den edinilen bilgilere göre, Binance, bugün erken saatlerde bir siber saldırıya uğradı. Binance üzerinden yaklaşık 100 milyon dolarlık Binance Coin (BNB) çalındığını ifade etti.

Yaşanan saldırının ardından Binance Ceo’su Changpeng Zhao, Twitter’dan bir açıklama yaptı.

Changpeng Zhao, “Yaşanan durum kontrol altına alındı. Paranız güvende. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Duruma göre daha fazla güncelleme yapacağız” ifadelerini kullandı.

Zhao, bir diğer tweetinde ise şu anki etkinin 100 milyon ABD dolarına eş değer olduğunu söyledi.

Ayrıca CEO Zhao’nun tweetinden yaklaşık iki saat önce Binance resmi twitter hesabı, BNB Chain’in bakımda olduğunu paylaşarak, “Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Daha fazla güncelleme olana kadar BNB zinciri aracığıyla tüm para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alındı” açıklamasında bulunmuştu.

Continue Reading

Bitcoin

Bitcoin Ocak Ayından Bu Yana En Düşük Seviyesinde

Published

on

By

Çok sevilen Kripto paralardan bir tanesi olan Bitcoin’nin fiyatı, 37 bin dolar desteğini aşağı kırarak fiyatı Ocak ayından bu yana görülen en düşük seviyesinde

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, son 24 saat içinde %11 düşüşle 35 bin 611 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu, 21 Ocak’tan bu yana görülen en keskin düşüş oldu. Fiyat şu sıralarda 24 saat öncesine göre %7,94 kayıpla 36465,11 dolar seviyesinde.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ALTINDA ENFLASYON BASKISI DEVAM EDİYOR

Bitcoin’deki güçlü düşüş diğer kripto paraları da sarstı. Avalanche ve Solana %15 ve %11 değer kaybettiler.

Şu sıralarda Solana 24 saat öncesine göre %11,16 kayıpla 83,27 dolardan işlem görüyor. Avalenche ise %13,34 düşüş yaşayarak 58,74 dolarda.

Ethereum, %6,3, Cardano %8,4, Terra %6,56 düşüş yaşadı.

Bitcoin ve diğer kripto paraların değer kaybetmesinde CoinShares verilerinin geçtiğimiz hafta kripto ürünlerden yaklaşık 120 milyon dolar sermaye çıkışı olduğu raqoru ve Wall Street’teki sert düşüş etkili oldu.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans