Connect with us

Global

Enerji krizi derinleşebilir

Published

on

Enerji krizi derinleşebilir

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Selman, yaşanan enerji sorununun bugüne kadar ki en büyük enerji krizi olabileceğini söyledi.
Aramco’nun Avrupa’ya bu yıl 950 bin varil tedarik sağladığının altını çizen bakan, Suudi Arabistan’ın en güvenli petrol tedarikçisi olduğunu söyledi. Açıklamasında birçok Avrupa ülkesi yetkilileriyle enerji krizi hakkında görüştüğünü söyleyen bakan, acil durum stoklarının azaldığını ve tedarik çözmek ve fiyatları düşürmek için piyasalarda manipülasyonlar yapıldığını söyledi.

Stokların azaldığı kış döneminin zor geçebileceğini ifade eden bakan, daha önce de piyasalardaki manipülasyonlara karşı arz kesintisi başta olmak üzere birçok önlem almaya hazır olduklarını söylemişti. Ardından OPEC+ günlük 2 milyon varillik kesinti kararı almıştı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans