Connect with us

Global

Suudi Arabistan petrol kesintisine devam edecek

Published

on

Suudi Arabistan petrol kesintisine devam edecek

Suudi Arabistan, tek taraflı petrol üretimi kesintisine 1 ay daha devam edecek.

Devlete ait Suudi Basın Ajansından yayınlanan bilgilere göre, bu ay başlayan günlük 1 milyon varillik üretim kesintisi Ağustos ayına kadar devam edecek ve daha da uzatılabilecek.

Kesintiler, krallığın üretimini birkaç yılın en düşük seviyesi olan günde yaklaşık 9 milyon varile kadar düşürecek.

Çin’deki cansız talep, ham petrol fiyatlarını varil başına 75 dolara kadar yaklaştırırken, krallığın bütçesini karşılamak için ihtiyaç duyduğu seviyenin altında kaldı. Petrol fiyatlarının bu yıl genel olarak toparlanması bekleniyor. Buna karşın faiz oranları tırmanırken ekonominin sağlamlığına dair korkular fiyatlarda düşüşe neden oldu.

Arzın ikinci yarıda hala sıkılaşmasının beklenmesine rağmen, Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi Wall Street tahmincileri, varil başına 100 dolarlık ham petrol getirisi tahminlerinden vazgeçtiler.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans