Connect with us

Global

Konut fiyatlarındaki artış devam ediyor

Published

on

Konut fiyatlarındaki artış devam ediyor

TCMB Haziran ayı konut fiyat endeksini yayınladı. Veriler yıllık artışın yüzde 160,6 ile rekor kırmaya devam ettiğini gösterdi. İstanbul’da yıllık artış yüzde 185’e yükselirken, ortalama metrekare fiyatı 21 bin TL’yi geçti. Konut fiyatları Haziran ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre 160,57’lik artış gösterdi.

Böylelikle konut fiyat artışında yeni rekor kaydedildi.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası konut fiyat endeksi verilerine göre, Haziran ayında fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 8,98 artış gösterdi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ALMANYA’DA ENERJİ DARBESİ

Enflasyondan arındırılmış olarak baktığımızda Haziran ayında konut fiyatları yüzde 47 artış gösterdi.

Haziran ayında yeni konutlarda fiyatlar yıllık yüzde 164,8 artış yaşarken, yeni olmayan konutlarda ise artış 160,7 seviyelerinde. Haziran itibariyle Türkiye genelinde metrekare başına ortalama konut fiyatları 13 bin TL’nin üzerinde

İstanbul’da fiyatlar üçe katlandı!

Verilere göre İstanbul’da konut fiyatları Haziran’da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 184,9 artış gösterdi. Bu artışın ardından İstanbul’da ortalama metrekare fiyatı 21 bin 329 TL’ye yükseldi.

Yıllık artış hızında İstanbul’u yüzde 165,4 ile Ankara izledi. İzmir’de yıllık konut fiyat artışı ise yüzde 150,9 oldu. İzmir’de ortalama metrekare fiyatı 15 bin TL sınırına geldi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans