Connect with us

Global

Almanya’da enerji darbesi

Published

on

Almanya’da yaşanan yüksek enerji maliyetlerinin hane halkı ve şirketleri olumsuz etkisiyle düşük seviyelerde seyreden yatırımcı güveni, Ağustos ayında da düşüşüne devam etti.
ZEW enstitüsü’nün yatırımcı beklentileri endeksi Ağustos ayında düşüşüne devam ederek -55,3 değerine geriledi. Önceki ay 53,8 olmuştu.

Cari koşullar endeksinde de kötüleşme devam etti. Endeks eksi 45,8’den eksi 47,6’ya geriledi.

Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan Almanya yılın ikinci çeyreğinde Rusya’dan enerji sevkiyatının azalmasıyla büyüyememişti.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OTOMOTİV’DE 100BİN KİŞİ RADARDA

ZEW Yöneticilerinden Michael Shcroeder “Hala yüksek seyreden enflasyon ve enerjideki ek maliyet artışı beklentisi, özel tüketim sektöründe karlılık beklentilerinin düşmesine neden oldu” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Kuzey Akım boru hattı üzerinden yapılan Rus doğalgaz akışının geçen ay yeniden başlaması enerjide sıkıntıların azalacağına dair umutları artırdı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans