Connect with us

Global

Bist100’de devre kesici uygulandı

Published

on

Bist100'de devre kesici uygulandı

Türkiye ve Rusya arasında S-400 sözleşmesinin imzalandığı duyuruldu.
Rusya haber ajansı TASS’ın yaptığı haberde Federal Askeri-Teknik İşbirliği Teşkilatı Başkanı Dmitry Shugayev’i kaynak gösterdi. Shugayev’e göre karşılıklı bir anlaşma imzalandı ve S-400 sistemindeki bazı bileşenlerinin üretiminin yerelleştirilmesine izin verileceği açıklandı.

Borsa düşüşe geçti

İkinci S-400 sözleşmesinin imzalanma haberi sonrasında BIST 100 düşüşe geçerken kurda dikkat çekici bir değişim yaşanmadı. Haber öncesi yükseliş yaşayan endeks son saatte %2 değer kaybetti. 2,773 puana gerileyen endeks, kısa sürede gelen hızlı satış nedeniyle 100’den fazla hissede devre kesici uygulandı.

Son haftalarda 17,90 üzerinde çok sıkışık alanda seyreden dolar kuru bugün 17,97-17,95 aralığında işlem görüyor. Haber kur üzerinde bir baskı yaratmadı.

ABD’de S-400’lere karşı

ABD, Rus savunma sisteminin kendi sistemleri için risk oluşturduğu gerekçesiyle F-35 konusunda da pürüz çıkarmıştı.

“Kimseden icazet almayız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün parti toplantısında “Bugün kendi milli güvenliği için hiç kimsenin icazetini aramadan operasyon düzenleyen, ordusu güçlü bir Türkiye var.” açıklamasını yapmıştı. Erdoğan, gerek sınır ötesi operasyonlarda gerekse ülke güvenliğine dair alınacak kararlarda Türkiye’nin bağımsız olduğunu vurguladı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans