Connect with us

Borsa

Borsa İstanbul’da bugün

Published

on

Borsa İstanbul'da bugün

Bist 100 endeksi güne yüzde 0,17 oranında yükselişle 5.443,83 puandan başladı. Geçtiğimiz gün 5.428 – 5.513 puanda hareket eden endeks, günü yüzde 1,26 düşüşle kapattı. Endeks, dün içinde kısa bir süre tepki alımları gelse de satıcılı bir trende sahipti. BIST 100’de dün işlem hacmi önceki güne göre yükselirken 128,44 milyar olarak kaydedildi.

Borsa açılışında hizmet yüzde 0,28, sınai yüzde 0,14 yükselirken finansallar yatay bir görünümle başladı. Turizm, telekomünikasyon ve inşaat, güne en yüksek taleple başlayan sektör oldu. Spor ve bilgi teknolojileri ise ilk dakikalarda en çok düşen sektör oldu. Bankalar ve holding, güne hafif negatif başladı.

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında ENKAI, BERA, TTKOM, yüzde 2 bandında yükselişle en çok talep gören hisseler arasına girdi. YATAS, DEVA VE BRYAT ise günün ilk dakikalarında en çok düşen hisseler oldu.

Borsa İstanbul genelinde ise COSMO, TERA ve BALAT, güne tavan fiyatından başladı. BRKO, UMPAS ve IMASM ise açılışta taban fiyatına gerileyen hisseler oldu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa

Verizon Kazancı $0,04 İle Beklentilere Göre Daha İyi

Published

on

By

Verizon raporuna göre üçüncü çeyrek hisse başına kârı 1,22$ ile analistlerin 1,18$ olan beklentilerine göre $0,04 daha iyi durumda.

Bu çeyrek için yayımlanan kâr 33,3B$ olarak belirlendi. Analist beklentileri ise 33,29B$ şeklindeydi.

2023 Verizon Mali Yılı hisse başına kârı $4,55-$4,85 olarak açıklandı. Analist tahminleri ise $4,67 şeklindedir.

Verizon hissesi, günü 31,39$ seviyesinde noktaladı. Bu seviye, şirketin üç ayda -6,44% değer kaybetti. Son 12 ayda ise hissenin-13,83% değer kaybetti.

Verizon son 90 gün içinde 10 negatif hisse başına kâr görürken, 3 pozitif hisse başına kâr görüyor.

Continue Reading

Borsa

Borsa İstanbul’da yeni dönem

Published

on

By

bist

Borsa İstanbul’un açılış seansının işleyişi ile ilgili kararlar bugün itibariyle devreye giriyor.

Borsa İstanbul’un yaptığı açıklamaya göre, bu kapsamda ilk olarak pay piyasasında, paylarda açılış seansının emir toplama aşamasının son 5 dakikası hariç olmak üzere emir iptali, fiyat kötüleştirme ve miktar azaltımı yapılabilmesine karar verildi.

Bunun yanında, pay piyasasında açılış seansına dahil olan pay dışındaki sermaye piyasası araçlarında açılış seansının emir toplama aşamasının tümünde emir iptali, fiyat kötüleştirme ve miktar azaltımı yapılabilmesi kararlaştırıldı.

Pay piyasasına ilişkin açılış seansı ile ilgili olarak son olarak Yıldız Pazar’da, Ana Pazar’da ve açılış seansına dahil olan pay dışındaki sermaye piyasası araçlarında açılış seansında piyasa ve piyasadan limite emir türlerinin iletilebilmesine karar verildi.

Continue Reading

Borsa

SASA’dan hisse geri alım kararı

Published

on

By

SASA'dan hisse geri alım kararı

SASA’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre şirketin yönetim kurulunun 15 Şubat 2023 tarihli toplantısında paylarındaki aşırı volatilitenin önlenmesi ile sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunulması ve pay sahiplerinin menfaatlerinin korunması amacıyla SASA Polyester Sanayi A.Ş tarafından borsadan SASA pay geri alımı yapılması kararı verildi.

Şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere geri alım için ayrılacak fon tutarının 500 milyon TL olduğunu açıkladı. Geri alınacak azami pay sayısının ise bu tutarı geçmeyecek şekilde belirlenmesine karar verildi.

Şirketin geri alım programı azami süresi 1 yıl olarak belirlendi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans