Connect with us

Global

Çin’de Brent Petrol Baskısı Devam Ediyor!

Published

on

Dünyanın en büyük petrol ithalatçısı olan ülkelerden bir tanesi olan Çin’de Kovid–19 salgınının etkisini artırmasıyla Şanghay başta olmak üzere büyük finans ve üretim merkezlerindeki karantina uzatıldı. Can kaybının artmasıyla alınan tedbirlerin de sıkılaştırıldığı Çin Devletinde Nisan ayında üretimde büyük bir yavaşlama ve yakıt talebinde de ciddi bir azalma olması bekleniyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!
TWITTER SATIN ALINDI!

Ekonomik aktivitenin yavaşlamasıyla düşüşe geçen petrol fiyatlarında bugün de satıcılı seyir devam ediyor. Brent petrol geçtiğimiz gün %5’e yakın gerileyerek 100 dolara yaklaştı. Son iki haftanın en düşük seviyesini test etti.

Pandemi sonrası yükselişe geçen Brent petrol, 2022’nin ilk ayında da kazançlarını sürdürdü. 24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle başlayan savaşla fiyat 135 doları gördü. İlk tepkilerin ardından müzakerelerin öne çıkmasıyla Mart ayını 107 dolardan kaptan Brent petrol, Nisan ayının son işlem günlerinde negatif tarafa geçti. Gün içerisinde 102 dolar üzerinde işlem gören fiyatta 100 – 98 dolar aralığı önemli destek bölgesi olarak izleniyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans