Connect with us

Global

AMB Başkanından Üyelere Sessizlik Çağrısı

Published

on

AMB Başkanı Chirstine Lagarde AMB yetkililerinden banka politikalarına dair iç tartışmaları basına sızdırılmaması gerektiğini açıkladı.
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın para politika yapıcılarına görüş ayrılıklarını birkaç günlüğüne kendilerine saklamalarını söylediği açıklandı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Finans Sektöründe Güven Artıyor

Lagarde Mario Draghi’nin başkanlığı sonrası 2019 sonunda görevi devraldığında mutabakat inşa edeceği taahhüdünde bulunmuştu. Ancak tecrübeli isim, Euro Bölgesi’nde rekor enflasyonun ölçüldüğü dönemde bankanın duruşunun fazla yumuşak olduğunu düşünen şahinlerin görüş ayrılıkları ve içerde tartışılan konuların düzenli şekilde dışarı sızmasıyla birlikte ciddi sıkıntılar yaşamıştı.

Kaynaklara göre; Lagarde politika yapıcılarına Perşembe günü yayımlanan ve bankanın çoğunluğunun fikirlerini temsil eden görüşü savunmalarını ve kendi kişisel görüşlerini Pazartesi gününe kadar kendilerine saklamalarını söyledi.

Verilen talimatlarda yakın zamanda faiz toplantısı yapmayacak olan konseyin iç tartışmaları basına sızdırmamalarının da istendiği söylenildi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans