Connect with us

Global

Hafta sonu Öncesinde Kriptolarda Son Durum

Published

on

Kripto paralar haftanın ikinci yarısında düşüş eğilimine girerken, toplam piyasa değeri 1,95 trilyon dolar seviyesinden bugün 1,87 trilyon dolara kadar gerileme yaşadı.

Genel düşüş eğilimine bağlı olarak akşam saatlerine doğru ilk 100 kripto paranın 91’i ekside devam ediyorken, sadece 9 kripto paranın fiyatı düne göre artıda seyrediyor. Kripto para korku ve açgözlülük endeksi ise 26 puan değerinde, korku seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin hafta sonu öncesi düşüşe geçti

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz gün 43.000 dolara doğru hareket ediyordu. Amerika Birleşik Devletleri işlem saatlerinde satış baskısı geri gelirken BTC/USD paritesinin kısa bir süre 39.750 dolara kadar gerilediği görüldü.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ TARİHİ BELLİ OLDU

Hafta içinin son gününde 40.000 dolar bandını yeniden kazanan Bitcoin, gün boyu ortalama 40,500 dolar seviyesinde yatay hareket etti.

Ethereum, 3.000 dolar desteğinde

Ethereum, bu hafta 3.150 dolar desteğinde dirençle karşılaşırken, alt bölgede 2.900 dolar bandından gelen alımlarla daha çok 3.000 dolar seviyesinde el değiştirdi.

Dünden bu yana yüzde 5 değer kaybeden Ether, haftalık kazanımlarını da geri vermiş oldu.

İlk 10 kripto para ortalama %5 kaybetti

Son 24 saatlik fiyat hareketlerine bakıldığında ilk 10 kripto parada ortalama değer kaybının %5 civarında gerçekleştiği görülüyor. Terra Ve BNB coin %2 değer kayıplarıyla en az düşüş gören yüksek sermayeli kripto paralar oldu.

Ayrıca Terra (LUNA), haftalık bazda %18 değer artışı görerek bir önceki haftaya göre değerini artıran tek kripto varlık

Bugün az sayıda altcoin’in artıda olduğu en büyük 100 kripto para arasında Decred (DCR), piyasadan bağımsız olarak hareket etti ve yüzde 10 değer artışıyla DCR fiyatı, 66,8 dolara yükseldi.

Yeni algoritmik sabit kripto varlık projesiyle yankı uyandıran Tron ağının yerel tokeni TRX, yüzde 5 artışla bugün ilk 100’de en çok kazandıran ikinci altcoin oluyor.

Dün Coinbase (NASDAQ:COIN) NFT pazarı gelişmesiyle günün altcoin’i olan 0x Protocol (ZRX), bugün yüzde 12 değer kaybıyla en çok düşüş gören kripto varlık oldu. Ardından yüzde 11’e yakın değer kaybıyla Convex Finance (CVX) geliyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Deprem bölgesinde ohal ilan edildi

Published

on

By

Deprem-bolgesinde-ohal-ilan-edildi.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi’nde Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında öne çıkan ifadeler şunlar oldu:

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli olarak gerçekleşen iki büyük deprem yaklaşık 13,5 milyon vatandaşımızın yaşadığı geniş bir çevredeki 10 ilde büyük yıkıma yol açtı.

Coğrafyamızın ve dünyanın en büyük felaketlerinden biriyle karşı karşıyayız.

Arama kurtarma çalışmalarını hızla sürdürüyoruz. Halihazırda 53 bin 317 personelle çalışmalar sürüyor.

Şu ana kadar 54 bin çadır, 102 bin yatak ve diğer ihtiyaç malzemeleri bölgeye gönderildi.

100 milyar liralık bir kaynağı kurumlarımızın emrine tahsis ettik.

Ekip ve malzemelerin ulaşımında halen zorluk yaşanıyor.

TSK binlerce personeli ile çalışmalarda yer alıyor.

Toplamda 5 bin sağlık personeli aktarılmıştır. Ülkemizin her yerinde vatandaşlarımız kan bağışı yapıyor.

İnsansız hava araçlarımızı da devreye aldık.

Binlerce iş makinesi ülkemizin dört bir yanından bölgeye doğru hareket halindedir.

Şu anda 3 bin 549 vefatımız, 22 bin 168 yaralımız var. Şu ana kadar 8 binin üzerinde vatandaşımızın sağ olarak kurtarılması en büyük tesellimizdir.

Otellerin afetzedelerin barındırmasına yönelik planlamalar sürüyor. Sadece Antalya bölgesinde bunun için 50 bin yatak hazırlandı.

Bizi telefonla arayan 18 devlet ve hükümet başkanı ile görüştük.

İnsanlarımızı ve iş dünyamızı AFAD hesaplarına bağışta bulunmaya davet ediyorum. AFAD hesaplarına yapılan havalelerden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Bununla birlikte yaşadığımız deprem felaketinin etkilerinin vehameti fevkalade tedbirler alınmasını zorunlu hale getirmektedir.

Depremin yaşandığı 10 ilimizi Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olarak ilan ediyoruz. Arama-kurtarma faaliyetlerinin ve sonrasındaki çalışmaların süratle yürütülebilmesini temin için Anayasanın 119. maddesinin bize verdiği yetkiye dayanarak olağanüstü hal ilan etme kararı aldık. Deprem yaşanan 10 ilimizi kapsayacak ve 3 ay sürecek bu kararla ilgili Cumhurbaşkanlığı ve Meclis süreçlerini hızla tamamlayacağız. açıklamalarında bulundu.

Continue Reading

Global

Ticaret Bakanlığından fahiş fiyat denetimi

Published

on

By

Ticaret Bakanlığı bugün yaptığı açıklamasında deprem sırasında acil ihtiyaç malzemelerinin fiyatlarında fahiş fiyat artışı yapıldığı iddialarına yönelik olarak ülke genelinde denetimlere başladığını duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için devlet kurumları başta olmak üzere herkesin canla başla çalıştığının altını çizerek “Öte yandan bu üzücü hadise sırasında acil ihtiyaç malzemelerinin fiyatlarında fahiş fiyat artışı yapıldığı iddialarına yönelik olarak bakanlığımızca ülke genelinde denetimler başlatılmıştır.

Ayrıca elektronik ticaret pazar yerlerine de gerekli tedbirleri almaları yönünde uyarılar yapılmıştır. Bu kapsamda, yaşadığımız bu olağanüstü dönemde devletimiz ve milletimiz büyük bir dayanışma örneği göstererek birbirine kenetlenmişken depremden etkilenen vatandaşlarımızın mağduriyetini suistimal etmeye yönelik her türlü fırsatçılık faaliyetleri bakanlığımızca yakından takip edilmektedir. Bu tür fırsatçılık eylemlerinde bulunanlara karşı bakanlığımızca en ağır idari yaptırım cezalarının uygulanacağından hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın” açıklaması yapıldı.

Continue Reading

Global

THY biletleri 100 TL’ye sabitledi

Published

on

By

THY biletleri 100 TL'ye sabitledi

Türk Hava Yolları, deprem bölgesine destek için Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ’dan İstanbul’a yapılacak tüm uçuşlarda bilet fiyatını 13 Şubat’a kadar vergiler dahil 100 TL olarak sabitlendiğini açıkladı.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, deprem bölgelerine insani yardım malzemeleri ve arama kurtarma ekiplerinin ulaşması için AFAD koordinasyonunda operasyonlarını sürdürdüklerinin altını çizdi.

THY’nin şimdiye kadar 9’u kargo uçağı olmak üzere 47 uçuş gerçekleştirdiğini aktaran Üstün, şu bilgileri paylaştı:

“Bu kapsamda giden insani yardım uçaklarımızın dönüş uçuşlarını da vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz. Yolcu düzenini sağlayabilmemiz adına da bu uçuşlar için de rezervasyonunuzu mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden oluşturabilirsiniz. Hem bu uçuşlarımız hem de Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ’dan İstanbul’a olan tüm uçuşlarımızı 13 Şubat’a kadar vergiler dahil 100 TL olarak sabitliyoruz.”

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans