Connect with us

Global

Bitcoin Tekrardan Zirveyi Koruyamadan Düştü

Published

on

Kripto para piyasaları Amerika Birleşik Devletleri enflasyon verilerini açıklamasından önce sakin seyrini sürdürüyordu. Toplam piyasa değeri 1,82 trilyon dolara kadar çıktından sonra piyasadan yaklaşık 100 milyar dolarlık fon çıkışının ardından bugün 1,72 trilyon dolar seviyelerine inen kriptopara piyasa değeri, gün boyu düşük volatilitede devam etti. İşlem hacmi ise 90 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin (BTC) yeniden 40.000 doların altında

Bitcoin (BTC), dün 42.500 dolar seviyesine yükseldikten sonra bu noktada satış baskısına maruz kaldı. Son saatlerde 39.000 dolar bandında denge bulmuş durumda. Son 24 saatte gerçekleşen düşüş dünkü kazanımların neredeyse tamamının silinmesine neden oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bitcoin Zirvede! – Bugün Finans – Forex – Kripto Para (bugunfinans.com)

Bitcoin piyasa değeri ise, gün içerisinde 744 milyar dolara geriledi. Buna bağlı olarak Bitcoin hakimiyet oranının yüzde 43’e düştüğü görülüyor.

Ethereum (ETH) 2.600 dolarda denge bulmaya çalışıyor

Ethereum (ETH), dün 2,750 dolar direncini geçemedi ve 2.500 dolar bandına geri çekildi. Gün içi işlemlerde 2.580 – 2.600 dolar bandında hareket eden ETH/USD’nin ABD enflasyon verilerinin açıklanması öncesi piyasanın geri kalanıyla birlikte sakin bir durumda.

İlk 10 kripto parada son durum

Bugün ilk 10 arasında bulunan kripto varlıklar arasında pozitif seyir gözükmüyorken. En fazla yüksek değer kaybı ise Bitcoin ile birlikte yüzde 6’nın üzerinde kayıp gören Avalanche’ta (AVAX). AVAX fiyatı, son satışlarla birlikte 73 dolar seviyesine çekilmiş durumda.

En az kayıp gören kripto varlıklar ise yüzde 2’nin altında değer kaybıyla XRP ve Terra (LUNA) olarak duruyor.

İlk 100 kripto para arasında ise bugün en çok kazandıran altcoinler arasında değişiklik oldu. Waves, listenin başında bulunmazken 99. sıradaki ICON (ICX), 24 saatte yüzde 36 oranında değer artışı yaşayarak ilk sırada bulunuyor. OMG Network, yüzde 17 oranında yükselişle ikinci sırada yer alırken ThorChain (RUNE) yüzde 7 değer artışıyla şu an üçüncü en çok kazandıran kripto varlık oluyor.

Bugün en sert düşüş ise dün yükselişiyle dikkat çeken Monero (XMR) pazarında gerçekleşiyor. XMR, son 24 saatte yüzde 11 düşüşle 170 dolara kadar geriledi. Monero fiyatı, dün 200 dolara kadar yükselmişti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Türkiye’nin ham petrol ithalatı arttı

Published

on

By

Ham-Petrol

Türkiye’nin ham petrol ithalatı miktarı Ağustos’ta bir önceki aya göre yüzde 18 artış gösterdi.

TÜİK’in yayınladığı verilere göre, ham petrol ithalatı, Haziran ayında 2 milyon 852 bin 705 ton oldu. İthalat Temmuz ayında 2 milyon 417 bin 109 seviyesindeydi.

İthalat Ağustos ayında geçen yıl aynı aydaki 2 milyon 942 bin 496 tona göre ise yüzde 3,1 düşüş gösterdi.

Yılın ilk 8 ayında ithalat miktarı 19,53 milyon tona ulaştı.

Continue Reading

Global

Bakan Şimşek yatırımcı turuna çıkıyor

Published

on

By

Maliye-Bakanı-Mehmet-Şimşek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yatırımcı buluşmaları kapsamında ekim ayında 3 farklı ülkede toplantı yapacak.

Bakanlığın açıklamasına göre, bakan Şimşek 4-5 ekim’de ilk olarak Londra’da yatırımcı toplantısına katılacak.

Citibank ve BofA’nın düzenlediği toplantının sonrasında Şimşek’in diğer durağı 11-14 Ekim’de IMF ve Dünya Bankası’nın toplantısına girecek.

Fas’ın Marakeş kentindeki bu toplantıların ardından Şimşek, Fransa’nın başkenti Paris’te 19 Ekim’de bir diğer yatırımcı toplantısında konuşacak.

Bakan Şimşek’in bu toplantıların ardından ay sonunda ikinci Körfez turunu gerçekleştirmesi de bekleniyor.

Continue Reading

Global

TCMB rezervleri 6 ayın zirvesinde

Published

on

By

TCMB rezervleri 6 ayın zirvesinde

TCMB rezervlerindeki artış ivmesi geçtiğimiz haftada devam etti.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) rezervlerindeki artış ivmesi geçen hafta da devam etti.

TCMB’nin yayınladığı verilere göre 22 Eylül haftasında brüt rezervler bir önceki haftaya göre 4 milyar dolar artış göstererek 125,5 milyar düzeyine çıktı. Bununla birlikte 17 Mart haftasından bu yana rezervlerde en yüksek seviye kaydedildi.

17 Mart haftasında rezervler üzerinde Suudi Arabistan’dan gelen mevduatın ve altındaki primin etkisi olmuş ve rezervler 126,9 milyar dolara yükselmişti.

22 Eylül haftası itibariyle yurt içi yerleşiklerin Döviz mevduatlarında düşüş görüldü. TCMB verilerine göre yurt içi yerleşiklerin pariteden arındırılmış döviz mevduatları 1,16 milyar dolar azaldı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans