Connect with us

Global

Bitcoin Tekrardan Zirveyi Koruyamadan Düştü

Published

on

Kripto para piyasaları Amerika Birleşik Devletleri enflasyon verilerini açıklamasından önce sakin seyrini sürdürüyordu. Toplam piyasa değeri 1,82 trilyon dolara kadar çıktından sonra piyasadan yaklaşık 100 milyar dolarlık fon çıkışının ardından bugün 1,72 trilyon dolar seviyelerine inen kriptopara piyasa değeri, gün boyu düşük volatilitede devam etti. İşlem hacmi ise 90 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin (BTC) yeniden 40.000 doların altında

Bitcoin (BTC), dün 42.500 dolar seviyesine yükseldikten sonra bu noktada satış baskısına maruz kaldı. Son saatlerde 39.000 dolar bandında denge bulmuş durumda. Son 24 saatte gerçekleşen düşüş dünkü kazanımların neredeyse tamamının silinmesine neden oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bitcoin Zirvede! – Bugün Finans – Forex – Kripto Para (bugunfinans.com)

Bitcoin piyasa değeri ise, gün içerisinde 744 milyar dolara geriledi. Buna bağlı olarak Bitcoin hakimiyet oranının yüzde 43’e düştüğü görülüyor.

Ethereum (ETH) 2.600 dolarda denge bulmaya çalışıyor

Ethereum (ETH), dün 2,750 dolar direncini geçemedi ve 2.500 dolar bandına geri çekildi. Gün içi işlemlerde 2.580 – 2.600 dolar bandında hareket eden ETH/USD’nin ABD enflasyon verilerinin açıklanması öncesi piyasanın geri kalanıyla birlikte sakin bir durumda.

İlk 10 kripto parada son durum

Bugün ilk 10 arasında bulunan kripto varlıklar arasında pozitif seyir gözükmüyorken. En fazla yüksek değer kaybı ise Bitcoin ile birlikte yüzde 6’nın üzerinde kayıp gören Avalanche’ta (AVAX). AVAX fiyatı, son satışlarla birlikte 73 dolar seviyesine çekilmiş durumda.

En az kayıp gören kripto varlıklar ise yüzde 2’nin altında değer kaybıyla XRP ve Terra (LUNA) olarak duruyor.

İlk 100 kripto para arasında ise bugün en çok kazandıran altcoinler arasında değişiklik oldu. Waves, listenin başında bulunmazken 99. sıradaki ICON (ICX), 24 saatte yüzde 36 oranında değer artışı yaşayarak ilk sırada bulunuyor. OMG Network, yüzde 17 oranında yükselişle ikinci sırada yer alırken ThorChain (RUNE) yüzde 7 değer artışıyla şu an üçüncü en çok kazandıran kripto varlık oluyor.

Bugün en sert düşüş ise dün yükselişiyle dikkat çeken Monero (XMR) pazarında gerçekleşiyor. XMR, son 24 saatte yüzde 11 düşüşle 170 dolara kadar geriledi. Monero fiyatı, dün 200 dolara kadar yükselmişti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans