Connect with us

Global

Bitcoin Tekrardan Zirveyi Koruyamadan Düştü

Published

on

Kripto para piyasaları Amerika Birleşik Devletleri enflasyon verilerini açıklamasından önce sakin seyrini sürdürüyordu. Toplam piyasa değeri 1,82 trilyon dolara kadar çıktından sonra piyasadan yaklaşık 100 milyar dolarlık fon çıkışının ardından bugün 1,72 trilyon dolar seviyelerine inen kriptopara piyasa değeri, gün boyu düşük volatilitede devam etti. İşlem hacmi ise 90 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin (BTC) yeniden 40.000 doların altında

Bitcoin (BTC), dün 42.500 dolar seviyesine yükseldikten sonra bu noktada satış baskısına maruz kaldı. Son saatlerde 39.000 dolar bandında denge bulmuş durumda. Son 24 saatte gerçekleşen düşüş dünkü kazanımların neredeyse tamamının silinmesine neden oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bitcoin Zirvede! – Bugün Finans – Forex – Kripto Para (bugunfinans.com)

Bitcoin piyasa değeri ise, gün içerisinde 744 milyar dolara geriledi. Buna bağlı olarak Bitcoin hakimiyet oranının yüzde 43’e düştüğü görülüyor.

Ethereum (ETH) 2.600 dolarda denge bulmaya çalışıyor

Ethereum (ETH), dün 2,750 dolar direncini geçemedi ve 2.500 dolar bandına geri çekildi. Gün içi işlemlerde 2.580 – 2.600 dolar bandında hareket eden ETH/USD’nin ABD enflasyon verilerinin açıklanması öncesi piyasanın geri kalanıyla birlikte sakin bir durumda.

İlk 10 kripto parada son durum

Bugün ilk 10 arasında bulunan kripto varlıklar arasında pozitif seyir gözükmüyorken. En fazla yüksek değer kaybı ise Bitcoin ile birlikte yüzde 6’nın üzerinde kayıp gören Avalanche’ta (AVAX). AVAX fiyatı, son satışlarla birlikte 73 dolar seviyesine çekilmiş durumda.

En az kayıp gören kripto varlıklar ise yüzde 2’nin altında değer kaybıyla XRP ve Terra (LUNA) olarak duruyor.

İlk 100 kripto para arasında ise bugün en çok kazandıran altcoinler arasında değişiklik oldu. Waves, listenin başında bulunmazken 99. sıradaki ICON (ICX), 24 saatte yüzde 36 oranında değer artışı yaşayarak ilk sırada bulunuyor. OMG Network, yüzde 17 oranında yükselişle ikinci sırada yer alırken ThorChain (RUNE) yüzde 7 değer artışıyla şu an üçüncü en çok kazandıran kripto varlık oluyor.

Bugün en sert düşüş ise dün yükselişiyle dikkat çeken Monero (XMR) pazarında gerçekleşiyor. XMR, son 24 saatte yüzde 11 düşüşle 170 dolara kadar geriledi. Monero fiyatı, dün 200 dolara kadar yükselmişti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Tarım dışı istihdam verisi beklentileri aştı

Published

on

By

Tarım dışı istihdam verisi beklentileri aştı

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı’nın yayınladığı verilere göre Kasım ayında istihdam 263 bin artarken işsizlik oranı 3,7 olarak kaldı

Uzmanların tahminlerine göre ise 200 bin artması ve işsizliğin ise yüzde 3,7 olmasıydı.

Ortalama saatlik kazançlar yıllık yüzde 0,6, yıllık yüzde 5,1 artış gösterdi. Beklenti aylık yüzde 0,3, yıllık yüzde 4,6 artış yönündeydi.

Son 2 ayın tarım dışı istihdam verisi 23 bin aşağı yönlü revize edildi.

Continue Reading

Global

Euro bölgesinde ÜFE en düşük seviyede

Published

on

By

Euro bölgesinde ÜFE en düşük seviyede

Eurostat, Avrupa Birliği ve Euro Bölgesi’nin Ekim ayı ÜFE raporunu yayınladı. Rapora göre Euro bölgesi üretici fiyatları enflasyonu enerji maliyetleriyle birlikte Ekim ayında son 9 ayın en düşük seviyesine düştü.

Bununla birlikte Avrupa Birliği’nde ÜFE Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 2,5 düşüş yaşarken, bir önceki yıla göre de yüzde 31,2 yükseldi.

Euro Bölgesi’nde ise ÜFE Ekim ayında aylık yüzde 2,9 azalırken yıllık yüzde 30,8 artış gösterdi. Artış hızı hala yüzde 30’un üzerinde olsa da, bu seviye Eylül ayında göre yüzde 10’dan fazla bir düşüşe işaret ederken, ilerleyen dönemlerde tüketici üzerindeki baskıların zayıfladığını gösterebileceği değerlendiriliyor.

Piyasalarda ise beklentiler ÜFE’nin yıllık yüzde 32,1 artacağı yönündeydi. Söz konusu dönemde Euro Bölgesi’nde yıllık bazda üretici fiyatları enerji sektöründe yüzde 65,8 ve ara mallarda da yüzde 17,4 artış yaşadı.

Avrupa Birliği ülkeleri arasında ÜFE, Ekim’de yıllık bazda en fazla yüzde 68 ile Macaristan’da, yüzde 59,3 ile Slovakya’da ve yüzde 57,9 ile Letonya’da arttı. Avrupa’nın önde gelen ekonomilerinde ise yıllık bazda ÜFE, Almanya’da yüzde 35,5, İtalya’da yüzde 33,7 , İspanya’da yüzde 26,2 ve Fransa’da yüzde 24,7 olarak belirlendi.

Continue Reading

Global

Ham Petrol vadeli işlemleri düşüşte

Published

on

By

Ham Petrol vadeli işlemleri düşüşte

Ham petrol vadeli işlemleri haftanın son işlem gününde düşüşte. Ham petrol vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ocak ayı için yüzde 0,14 düşerek $81,33’den işlem gördü.

Ham Petrol $73,60 seviyesinde destek bulurken, 83,33 seviyesinde dirençle karşılaştı. Dolar endeksi vadeli işlemleri, diğer altı majör para birimi karşısında yüzde 0,12 düştü ve 104,77 seviyesinde işlem gördü.

Brent ve Ham petrol arasındaki yayılma varili $5,77’da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent petrol Şubat ayında yüzde 0,11 artış gösterdi ve varili $87,10’dan işlem gördü.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans