Connect with us

Altın

Altın 2.000 Doların Üzerine Çıkarak Son Yılın Zirvesinde

Published

on

Geçtiğimiz gün Asya’da altın yükseldi. Ukrayna’daki savaş Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken bir önceki seansta altın son yılın zirvesini gördü. Amerika Birleşik Devletleri getirileri ise yükselişte.

Altın vadeli işlemleri %1.10 artış göstererek 2.065,70 dolara çıktı. Önceki seansta 2.698,89 dolar ile 2020 Ağustos ayında gördüğü 7.072,49 dolarlık rekordan uzaklaşamadı. Dolar çarşamba günü düşüş yaşarken Pazartesi günü son bir buçuk yılın zirvesini gördü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!
Altın Vadeli İşlemleri Düşüşle Başladı! – (bugunfinans.com)

Amerika Birleşik Devletleri Hazine getirileri yükselişe geçti. Fed’in önümüzdeki hafta politika kararını ve faiz oranını açıklamasıyla birlikte piyasalarda değişimler yaşanması bekleniyor. Avrupa Merkez Bankasının politika kararı ise Perşembe günü verilecek.

Kıymetli metallerden paladyum ise %3,3 artışla 3.284,67 dolara yükseldi. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başladığı 24 Şubat’tan bu zamana %38 değer kazandı. Rusya, önemli bir paladyum üreticisi.

Salı günü dokuz ayın zirvesine yakın seyreden gümüş %1 artarak 26,66 dolar olurken platin %1,2 yükseldi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altın

Altın fiyatları yükseliyor

Published

on

By

altın.jpg

Altın fiyatları yükseliyor

Altın fiyatları Asya piyasalarında yükseliş gösterdi. Başta FED’in Ocak sonundaki toplantı tutanakları olmak üzere ABD’nin faiz oranlarına ilişkin yeni veriler beklerken doların gerilemesi, altındaki toparlanma desteklendi.

Yine de değerli metal, faizlerin uzun süre daha yüksek kalacağı beklentisiyle altının görünümü gölgelendiği için $2.000 ila 2.050 dolarlık işlem aralığında kaldı.

Spot altın yüzde 0,3 artışla 2.029,89 dolara yükselirken Nisan vadeli altın, yüzde 0,1 artışla 2.040,75 dolar oldu.

Continue Reading

Altın

Gram altında yükseliş sürüyor

Published

on

By

altın

Gram altında yükseliş sürüyor. Çeyrek altın 3 bin 330 liradan, cumhuriyet altını 13 bin 570 liradan satılırken altının gramı güne yükselişle başlamasıyla birlikte 1.987 lira seviyesinde işlem görüyor.

Geçtiğimiz gün altının ons fiyatındaki artışa paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,22 yükselişle 1.986 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı güne 0,1 artışla 1.987 lira seviyesinde işlem görüyor. Aynı zamanda çeyrek altın 3 bin 330 liradan, cumhuriyet altını 13 bin 570 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı da şu sıralarda yüzde 0,1 değer kazancıyla 2 bin 37 dolar seviyesinde dengelendi.

Continue Reading

Altın

Altın düşerken bakır yükseliyor

Published

on

By

altın.jpg

Altın fiyatları yeni işlem gününe dar bir aralıkta başladı. ABD’nin faiz oranlarına ilişkin yeni ipuçları bekleyen ve enflasyon verileri ile fed toplantısına odaklanan yatırımcılar nedeniyle altının düşüşü devam etti.

Diğer yandan bakır fiyatları, en büyük ithalatçı Çin’in yeni teşvik önlemleri almasıyla birlikte güçlü bir haftalık performansa yöneldi. Bakıra olan talebin güçlü kalacağına dair de umutlar arttı.

Çin’in teşvik önlemleri risk iştahında bir miktar iyileşme sağladı ve Wall Street’teki rekor seviyelerle birleştiğinde altına olan talebi daha da azalttı.

Beklentilerden daha güçlü gelen gayri safi yurt içi hasıla verilerinin sonrasında doların güçlenmesi de külçe altın fiyatlarını baskıladı. Geçtiğimiz hafta boyunca oluşan 2.000-2.050 dolarlık işlem aralığında tuttu.

Spot altın 2.021,41 dolarda değişmezken Şubat ayında vadesi dolan altın vadeli işlemleri, %0,2 artışla 2.021,10 dolara yükseldi. Her iki enstrüman da bu hafta yaklaşık %0,3 düşüş gösterdi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans