Connect with us

Global

Kavcıoğlu, TOBB Üyeleriyle Buluştu

Published

on

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve TOBB üyeleriyle dijital olarak bir konferans düzenledi.

Görüşme sonrası Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu “Gündemdeki ekonomik konular ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.” açıklamasında bulunurken, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu “Firmalarımızın ve sektörlerin yaşadıkları sıkıntıları dile getirdik, önerilerimizi ilettik.” açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BORSA İSTANBUL 2. GÜNE NASIL BAŞLADI?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı ve sektör temsilcileriyle yapılan görüşmeye dair hiç bir detay paylaşılmadı. Fakat görüşmenin dün açıklanan reeskont kredileri kararının ardından yapılması bu konuya dair bir görüşme olduğu beklentisini yarattı.

Merkez Bankası Başkanı ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeye dair detay paylaşılmadı. Fakat görüşmenin dün açıklanan reeskont kredileri kararının ardından yapılması bu konuya dair bir görüşme olduğu beklentisi yarattı.

Merkez Bankası dün reeskont kredisi kullanımı için döviz mevduat hesaplarından TL’ye geçiş zorunluluğu getirdi. Alınan yeni kararla beraber Ağustos ayı itibarıyla yapılacak reeskont kullanımlarda döviz mevduatları ve katılma fonlarının en az %20’sinin TL mevduat veya katılma hesaplarına geçmiş olması zorunlu hale getirildi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans