Connect with us

Global

Borsa İstanbul 2. Haftaya Nasıl Başladı

Published

on

BIST 100 Endeksi, geçtiğimiz gün 54 puan yükselişle günü 1997,58 puanla kapattı. BIST’de Pazartesi günü sabah saatlerindeki satıcılı seyir öğleden sonraki işlemlerde satıcıları bırakarak alıcılara yöneldi. ve Borsa İstanbul günü 2,77 pozitif bir kapanış sergiledi.

Pazartesi günü en aktif hisseler: Yapı Kredi, Kardemir ve Türk Hava Yolları payları olarak devam ederken, BIST100’de en fazla kazandıran ilk 3 hisse senedi Petrokent Turizm A.Ş, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş, Lüks Kadife Ticaret ve Sanayi A.Ş. oldu.

BORSA İSTANBUL GÜNE YÜKSELİŞLE BAŞLADI

Haftanın 2. gününde BIST 100 endeksi, bir önceki seansın kapanışa göre yatay bir açılış gördü. 0,05 yükselişle 1998,55 puandan açılış gördü.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde 7,61 puan yükselişle 1750,6 puandan kapanış gören bankacılık endeksi yeni güne yatay bir konumla 1750,56 puandan başlamış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!
DÜNYA PİYASALARINDA HAFTAYA İLGİNÇ BAŞLANGIÇ

Holding endeksi ise Pazartesi günü yüzde 2,72 oranında yükselişle günü 1722,53 puandan kapattı. Bugün ise holding endeksi güne 0,32 puan (yüzde 0,02) yükselişle 1722,84 puandan başladı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Altın vadeli işlemler yükselişte

Published

on

By

altın.jpg

Altın vadeli işlemleri haftanın son işlem gününde yükselişte. Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde, Haziran ayı için yüzde 0,01 yükseliş göstererek onsu $2.00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, 2.433,00 seviyesinde dirençle karşılaştıç

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Mayıs ayı için yüzde 0,30 düştü ve onsu $28,30 ‘dan işlem görürken Bakır Mayıs ayı için yüzde 0,27 düştü ve libresi $4,42 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

İngiltere’de sürpriz enflasyon verisi

Published

on

By

İngiltere Merkez Bankası’ndan faiz indirimi sinyalleri gelmesiyle birlikte son gelen enflasyon verileri sürpriz yarattı.

Ülkede Mart ayında yıllık enflasyon yüzde 3,2 olarak açıklandı. Şubat ayında yıllık enflasyon yüzde 3,4 olarak açıklanmıştı.

Mart ayında aylık enflasyon ise yüzde 0,6 ile Şubat ayıyla aynı seviyede gerçekleşti.

Çekirdek enflasyonda da beklentilerin altında yavaşlama izlendi. Ülkede yıllık çekirdek enflasyon Mart ayında yüzde 4,2 oldu. Beklenti yüzde 4,1 olmuştu. Şubat ayında yıllık çekirdek enflasyon yüzde 4,5 olarak gerçekleşmişti.

Continue Reading

Global

Dolar, Japon Yeni karşısında 34 yılın en yüksek seviyesinde

Published

on

By

Japonya Maliye Bakanı Shunichi Suzuki, Amerikan dolarının Japon yeni karşısında son 34 yılın en yüksek seviyesine ulaşması sonrasında döviz piyasasını yakından takip etme ve uygun tepkiyi verme niyetinde olduğunu açıkladı. Dolar, Pazartesi günü Asya’da 154 yen seviyesini aşarak Haziran 1990’dan bu yana görülmemiş bir seviye olan 154.15 yene ulaştı.

Basına konuşan Bakan Suzuki, Japonya’nın döviz dalgalanmalarına gerektiği gibi kapsamlı bir yanıt” vereceğini vurguladı. Maliye Bakanı ayrıca döviz konularının Washington’da yapılacak G20 maliye bakanları toplantısının gündeminde resmi yer almamasına rağmen tartışma konusu olmasının beklendiğini söyledi.

Japonya’nın döviz de dahil olmak üzere uluslararası konulardaki tutumunu G20 zirvesinin ötesinde çeşitli platformlarda aktif bir şekilde iletme kararlılığının altını çizdi. Suzuki’nin açıklamaları, doların gücünün dünya çapında çeşitli piyasalarda endişelere yol açtığı bir dönemde geldi.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans