Connect with us

Global

Küresel piyasalarda FED baskısı

Published

on

Küresel piyasalarda FED baskısı

FED üyelerinden gelen şahin açıklamalar ve borç tavanı sorunu Amerikan borsalarında satışlara yol açarken, Çin ve Asya Pasifik hareketleri üzerinden belirleyici olmaya devam ediyor.

S&P 500’ün Salı gününü yüzde 0,6 düşüşle kapanmasının ardından vadeliler ılımlı toparlanma yaşıyor. Asya’da Japonları ülkenin yüzde 1,6 ile beklentileri aşan büyüme performansının ardından rallisine devam ediyor. Salı günü 1990’dan bu yana en yüksek kapanışı yapan Topix ise artıda.

Çin’de beklentilerin altında gelen perakende satış ve sanayi üretimi sonrasında gözler PBOC’ye çevrilirken Hong Kong Hang Seng ve Çin CSI 300 geriledi. Dolar/offshore yuan da 7 seviyesini kırdı.

ABD 2 ve 10 yıllık tahvil getirileri ikişer baz puan düşüşle yüzde 4,06 ve yüzde 3,52 seviyesinde. 2 yıllık getiri Salı günü yedi baz puan yükselmişti. Salı günü yüzde 1,4’lük sert düşüşle 2.000 doların altına gerileyen spot altının ons fiyatı yüzde 0,1 artıda ve 1.992 dolardan alıcı buluyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans