Connect with us

Global

Bitcoin 48,827 Dolardan Döndü

Published

on

Bitcoin 48,827 Dolardan Döndü. Bitcoin analistlerin “fiyat düzeltmesi, ayı piyasası ve fırtına öncesi sessizliğin hakim olması” gibi teknik terimlerle belirtti iniş-çıkışlı hareketlerle, 48,827 dolara düştükten sonra, 50 bin doların üstüne döndü. Kripto piyasalarına gelen genel satışların yarattığı etki ile, birimin piyasa hacmi 1.0 trilyon doların altına, toplam piyasa hacmi de 2.0 trilyon doların altına geriye hareket gösterdi.

Son 24 saatlik analiz içinde 48,827.71 ve 55,410.23 dolar arasında hareketlilik gösteren Bitcoin, %6.75 düşüş ile 50,189.53 dolara iniş yaparken, birimin haftalık kaybı %20.17 olarak kaydedildi. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi ise, yaklaşık 66 milyar dolar düşüş yaşayarak 940.54 milyar dolara geriledi.

Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi olan Ethereum da son 24 saatte %5.72 düşüş yaşayarak 2,277.11 dolara geri giderek, haftalık kaybı %8.45 seviyesindeydi ve birimin piyasa hacmi de 264.49 milyar dolar seviyelerine geriledi.

Kripto para piyasalarının üçüncü büyük parsı olan Binance Coin de son 24 saatte %10.40 düşüş yaşayarak 495.38 dolara geriye giderken, haftalık kaybı da %4.86 seviyesindeydi ve birimin piyasa hacmi de 76.44 milyar dolara geriledi.

Tüm piyasalarda toplam hacim de, 1.83 trilyon dolar ile tekrardan 2.0 trilyon doların altına geriye gitti. Kripto para piyasalarına yönelik kurumsal ilginin çoğalmasının sonrasında yaşanan hızlı tırmanış ile, toplam piyasa hacmi ilk kez 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar ve ilk defa 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar ve 10 Nisan’da 2.0 trilyon dolar limit düzeyini geçmişti.

Kripto para piyasalarına gelen alım işlemleri ve toparlanmanın etkisi ile, son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden 95 birimin değeri düşüş yaşarken, ilk 10 birimin tamamı düşenler içindeydi.

Toplam 9,434 kripto para biriminin işlem yaptığı 369 piyasadaki toplam piyasa hacminin %51.2’sini Bitcoin, %14.4’ünü de Ethereum tutuyordu. Tüm piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi de 256 milyar dolar seviyesindeydi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Suudi Arabistan Temmuz ayında üretim kesintisine gidecek

Published

on

By

Suudi Arabistan Temmuz ayında üretim kesintisine gidecek

Suudi Arabistan’ın liderliğindeki 13 üyeli OPEC ile Rusya önderliğindeki OPEC dışı petrol üreticisi 10 ülkenin enerji ve petrol bakanlarının Avusturya’nın başkenti Viyana’da piyasa koşullarını değerlendirmek için bir araya geldiği 35’inci OPEC ve OPEC dışı Bakanlar Toplantısı yapıldı.

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdulaziz bin Selman, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, taraflar arasında varılan emsalsiz anlaşmayla pazarın daha adil, görünür ve şeffaf olacağını söyledi.

Ülkesinin Temmuz’da gönüllü olarak günlük 1 milyon varil ek üretim kesintisine gideceği bilgisini açıklayan Bin Selam, ek kesinti kararının duruma göre uzayabileceğini söyledi.

OPEC+ ülkelerinin fiyat endeksli hareket etmediğini aktaran Bakan Bin Selman, bu yaklaşımın başarısız olduğunu savundu.

Continue Reading

Global

Petrol haftayı kayıpla kapatmaya hazırlanıyor

Published

on

By

Petrol haftayı kayıpla kapatmaya hazırlanıyor

Amerikan ham petrolü, Cuma günü risk iştahlı bir havayla varil başına 71 dolara çıkarken, vadeli işlemler hafta boyunca hala yüzde 3 civarında kayıp yaşıyor. OPEC+, Sıfır Kovid politikasının sona ermesine rağmen Çin’den gelen durgun ekonomik toparlanma zemininde grubun üretim politikasını tartışmak için hafta sonu bir araya geldiler.
Piyasa analistlerinin çoğu OPEC+’ın üretim seviyelerini değiştirmemesini bekliyor, fakat grup Nisan’da sürpriz kesintiler açıkladı. Suudi Arabistan enerji bakanı kısa süre önce spekülatörlerin “dikkatli olmaları” konusunda uyardı. Kısmen Rusya’dan yapılan dayanıklı ham petrol ihracatı nedeniyle ham petrol bu yıl yaklaşık yüzde 13 düştü.

Asya genelinde hisse senedi piyasaları, FED’in daha fazla faiz oranı artırımına ilişkin endişelerin azalmasıyla birlikte Cuma günü yükseldi. Kongre’nin ABD’nin temerrüde düşmesini önlemek için yasayı onayladığına dair haberler havayı olumlu hale getirdi.

Perşembe günü yayınlanan Energy Information Administration verilerine göre, ABD ham petrol stokları geçtiğimiz hafta yaklaşık 4,5 milyon varil artarken, Oklahoma, Cushing’deki ana depolama merkezindeki arz altıncı hafta arttı.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda risk iştahı

Published

on

By

Küresel piyasalarda risk iştahı

FED üyelerinin faizde durma sinyali vermesi ve Çin’de Caixin imalat PMI’ın sürpriz bir şekilde toparlanmaya işaret etmesiyle riskli varlıklara yönelik iştah yüksek seyrediyor.

Asya Pasifik’te hisseler Japonya ve Çin öncülüğünde yükseliyor.

Geçtiğimiz günü ekside kapatan ABD hisse senedi endekslerinde ise vadeliler pozitife ve negatif bölgede

ABD 10 yıllık tahvil getirisi borç tavanı gündeminin geride kalmasının ardından yüzde 3,66 ile yatay.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans