Connect with us

Global

Bill Gates Bitcoin İçin ‘tarafsız’

Published

on

Bill Gates Bitcoin satın almadığını fakat kripto paraya da muhalif olmadığını ifade etti. Gates bu konuda tarafsız bir tutumu olduğunu ifade etse de bir başka açıklamasında kripto paraların türlü suçların işlenmesinde etkisi olduğunu vurguladı.

Microsoft Kurucusu Bill Gates yaptığı 2 açıklamada Bitcoin ve kripto paralarla ile ilgili fikirlerini dile getirdi.
Gate The Wall Street Journal’de dün ifade ettiği açıklamasında “Kripto paraların çalışma şekli bazı suçların işlenmesine yardımcı oluyor. Bunun olmaması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.
Bill Gates CNBC televizyonunda katılım sağladığı canlı yayında Bitcoin ile ilgili daha ölçülü konuştu. Bitcoin satın almadığını ifade eden Gates “Bitcoin’e karşı da değilim. Bu konuda tarafsızım. Parayı daha dijital bir şekle getirmek ve transfer ücretlerini düşürmek Gates Vakfı’nın gelişmekte olan ülkelerde yaptığı bir şey” dedi.
Bitcoin fiyatları ile ilgili de açıklama yapan Bill Gates “Bitcoin o anki çılgınlığa veya görüşlere göre yükselip düşebiliyor ve bunun nasıl gelişeceğini tahmin etmemin bir yolu yok” dedi.

TESLA’NIN 1.5 MİLYAR DOLARLIK YATIRIMI

Bill Gates’in bu açıklaması teknoloji hayatında diğer önemli isimlerinin Bitcoin’e talebini yükselttiği bir dönemde geldi. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Bitcoin ve bilindik olarak kripto paraların en önemli savunucusu olarak ön planda yer alıyor. Tesla ocak ayı içerisinde 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştirdi.
Bunun beraberinde Twitter da bilançosuna Bitcoin ilave etmeyi hedeflediğini dile getirdi. ABD basını Apple ve Oracle gibi çeşitli güçlü şirketlerin de benzeri bir hamleye gidebileceğini ifade etti.

Tesla’nın 1,5 milyar dolar yatırım haberi için: http://bugunfinans.com/tesla-15-milyar-dolar-tutarinda-bitcoin-aldi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Türkiye’nin ham petrol ithalatı arttı

Published

on

By

Ham-Petrol

Türkiye’nin ham petrol ithalatı miktarı Ağustos’ta bir önceki aya göre yüzde 18 artış gösterdi.

TÜİK’in yayınladığı verilere göre, ham petrol ithalatı, Haziran ayında 2 milyon 852 bin 705 ton oldu. İthalat Temmuz ayında 2 milyon 417 bin 109 seviyesindeydi.

İthalat Ağustos ayında geçen yıl aynı aydaki 2 milyon 942 bin 496 tona göre ise yüzde 3,1 düşüş gösterdi.

Yılın ilk 8 ayında ithalat miktarı 19,53 milyon tona ulaştı.

Continue Reading

Global

Bakan Şimşek yatırımcı turuna çıkıyor

Published

on

By

Maliye-Bakanı-Mehmet-Şimşek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yatırımcı buluşmaları kapsamında ekim ayında 3 farklı ülkede toplantı yapacak.

Bakanlığın açıklamasına göre, bakan Şimşek 4-5 ekim’de ilk olarak Londra’da yatırımcı toplantısına katılacak.

Citibank ve BofA’nın düzenlediği toplantının sonrasında Şimşek’in diğer durağı 11-14 Ekim’de IMF ve Dünya Bankası’nın toplantısına girecek.

Fas’ın Marakeş kentindeki bu toplantıların ardından Şimşek, Fransa’nın başkenti Paris’te 19 Ekim’de bir diğer yatırımcı toplantısında konuşacak.

Bakan Şimşek’in bu toplantıların ardından ay sonunda ikinci Körfez turunu gerçekleştirmesi de bekleniyor.

Continue Reading

Global

TCMB rezervleri 6 ayın zirvesinde

Published

on

By

TCMB rezervleri 6 ayın zirvesinde

TCMB rezervlerindeki artış ivmesi geçtiğimiz haftada devam etti.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) rezervlerindeki artış ivmesi geçen hafta da devam etti.

TCMB’nin yayınladığı verilere göre 22 Eylül haftasında brüt rezervler bir önceki haftaya göre 4 milyar dolar artış göstererek 125,5 milyar düzeyine çıktı. Bununla birlikte 17 Mart haftasından bu yana rezervlerde en yüksek seviye kaydedildi.

17 Mart haftasında rezervler üzerinde Suudi Arabistan’dan gelen mevduatın ve altındaki primin etkisi olmuş ve rezervler 126,9 milyar dolara yükselmişti.

22 Eylül haftası itibariyle yurt içi yerleşiklerin Döviz mevduatlarında düşüş görüldü. TCMB verilerine göre yurt içi yerleşiklerin pariteden arındırılmış döviz mevduatları 1,16 milyar dolar azaldı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans