Connect with us

Altın

Altın fiyatlarında tarihi zirve

Published

on

Altın fiyatları yükselişte

Gram altın yıl sonunda yeni rekor kırdı. Geçtiğimiz gün ons altın 1.834 dolara çıkarak Haziran ayı sonrasında en yüksek seviyeyi gördü. Gram altın da onstaki yükselişin etkisiyle 1.104 TL’ye yükseldi. Böylelikle gram altında 2022 bitmeden yeni zirve görüldü.

Yurt içinde altın fiyatları zirvede

2021’in Aralık ayında 1.060 TL ile görülen zirve Kasım 2022’den itibaren 1.070 TL, 1.083 ve 1.094 TL ile aşıldı. Geçtiğimiz gün 1.104 TL ile yeni zirve görüldü.

Dolar kurunda son günlerde işlemler 18,70’li seviyedeyken yurt içi altın fiyatlarını yükselten asıl hareket ons altından geldi. Bu ay içerisinde 100 dolara yakın yükselen ons fiyatı son 6 aylık kayıplarını da sildi.

Bugün serbest piyasada gram altın 1.087 TL’den işlem görürken çeyrek altın 1.810 TL’den cumhuriyet altını ise 7.205 TL’den satıcı buluyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Altın

Altın yeni haftaya yükselişle başladı

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg


Altın fiyatlarında geçen hafta görülen rekor serisi ABD’den gelen verilerle dengelenirken, yeni haftanın ilk işlem gününde primli seyir izledi.

Yeni haftanın ilk işlemlerinde spot piyasada altının onsu 2 bin 350 doların üzerini test etti.

Altın, Şubat ortasından bu yana yüzde 17’den fazla artış gösterdi. Kazanımların en azından bir kısmı FED’in faiz indirimine yaklaştığı yönündeki iyimserlikten kaynaklandı. Merkez bankası talebi de altın fiyatlarının yükselmesinde faktör oldu. Çin Merkez Bankası, Mart ayında art arda 17. ayda altın alımı yapıldığını bildirdi.

Yatırımcılar Çarşamba günü açıklanacak ABD Mart ayı enflasyon verilerini yakından takip edecek ve bu veriler, politika yapıcıların borçlanma maliyetlerini düşürme konusunda nerede durduklarına daha fazla ışık tutabilecek.

Continue Reading

Altın

Altın kazançlarını korudu

Published

on

By

altın.jpg

Altın, FED’den faiz indirimi beklentileri, jeopolitik gerilim ve hisse senedi piyasalarına yönelik geri çekilme riskinin de etkisiyle rekor seviyeye yükselmesinin ardından istikrarını korumaya devam etti.

Külçe altın Salı günü ons başına 2.141,79 dolar ile zirveye ulaşarak Aralık başındaki bir önceki yüksek seviyesini geride bıraktı. Kıymetli metal son beş seansta neredeyse yüzde 5 artış gösterdi.

Swap piyasaları, Şubat ayının sonundaki yüzde 58’e kıyasla Haziran ayında yüzde 62’lik bir faiz indimi şansı görüyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans