Connect with us

Global

Gözler ABD enflasyon verisinde

Published

on

Küresel piyasalar bugün açıklanacak Amerika Birleşik Devletleri enflasyon verisine odaklandı.
Amerika’da son 40 yılın zirvesini gören enflasyon, Temmuz ayındaki petroldeki gerilemeye bağlı yüzde 9,1 seviyesinden 8,5’e geriledi.

Beklenti Ağustos’ta da manşet enflasyonun düşüş göstermesi yönünde. Tahminler yıllık enflasyonun yüzde 8,1’e gerilemesi yönünde.

Enflasyon verisi Fed’in faiz kararını belirleyecek

Haziran’ın ardından Temmuz’da da 75 baz puanlık faiz artışı gerçekleştiren Fed, Eylül’de faiz oranının istihdam ve enflasyon rakamlarına bağlı olduğunu açıklamıştı. Tarım dışı istihdam Temmuz ve Ağustos’ta beklentilerden iyi geldi. Enflasyon ise Temmuz’da bir miktar geriledi. Ağustos’ta enflasyonun ne oranda değişim göstereceği 75 baz puan beklentisi için önemli olacak

Dolar düşüŞte

Geçtiğimiz hafta 110,75 seviyesine yükselerek son 20 yılın en yükseğini gören dolar endeksi bugün 108 seviyesi altını test ediyor. Endeks düşüşünü beşinci güne taşırken enflasyonun açıklanmasıyla oynaklığın artması bekleniyor.

Küresel piyasalarda bugün para birimlerinin çoğu dolar karşısında pozitif fiyatlanıyor. Günün ilk yarısında en iyi performansı Macaristan forinti, Güney Afrika randı ve rupi gösterirken TL açılış seviyesi yakınında işlem görüyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans