Connect with us

Global

Altın ve Dolarda son durum

Published

on

Altın-ve-Dolar'da-son-durum

Piyasaların yakından takip ettiği FED faiz kararı açıklamasına haftalar kalmasın rağmen piyasalar hareketlenmeye başladı.

Kıymetli metallerden altın, günün başlangıcında hareketlenmeye başladı. Her ne kadar inişli ve çıkışlı bir seyir söz konusu olsa da FED açıklamaları yaklaşırken, altında ve dolarda yükseliş devam ediyor

Altın yükselişte

Altına yükseliş hakim olsa da ons altın sabah saatlerinde düşüş yaşayarak 1.723 dolardan işlem görmeye başladı. Yatırım amaçlı en çok tercih edilenlerden gram altın ise güne yükselişle başladı ve 1.010 TL’den işlem görerek devam ediyor.

Çeyrek altında da yükseliş yaşandı ve rakamlar 1.660 TL’ye ulaştı.

Dolar’da yatay sehir

Fed yaklaşırken dolar kuru yükselişe geçerek piyasaları baskılamaya devam ediyor. Dolar güne 18,23 TL’den başladı. Euro ise sabah saatlerine 18,48’den işlem görerek başladı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Global

Ham petrol vadelileri düşüşte

Published

on

By

Ham-Petrol

Ham petrol vadeli işlemleri Asya oturumu boyunca düşüşte. Ham petrol, New York Ticaret Borsası’nda yüzde 0,39 düşüş göstererek varili $78,19’dan işlem gördü.

Ham petrol, $75,21 seviyesinde destek bulurken, $79,32 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Brent Petrol ve Ham Petrol arasındaki yayılma varili $4,09, da sabitlenirken diğer yandan ICE’de, Brent Petrol Ağustos ayı için yüzde 0,39 düştü ve varili $82,28 ‘dan işlem görüyor.

Continue Reading

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Global

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası

Published

on

By

Küresel piyasalarda Avrupa fırtınası
Euro hareketlerinin piyasaya damga vurduğu yeni haftanın ilk gününde Asya Pasifik hisse senetleri endeksleri sakin seyrediyor.

MSCI Asya Pasifik yatay seyrederken, Japonya ekonomisinin beklentiden daha düşük seviyede küçülmesiyle Japon endeksleri olumlu ayrıldı.

Amerikan hisse vadeleri yatay görünüm ortaya koyuyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonra Amerikan tahvil getirileri yükselişini üçüncü güne taşıdı.

Cuma günü 14 baz puan birden yükseliş gösteren ABD 10 yıllık getirisi bir baz puan yükselişle yüzde 4,449 seviyesine çıktı.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans