Connect with us

Altın

Ons Altın Ayın En Yüksek Seviyesine Geldi!

Published

on

Ons altın gün içerisinde 1.980 dolara yükselerek 14 Mart sonrası en yüksek seviyesini gördü. Son günlerde 1.930 dolar seviyesinde yatay seyir izleyen kıymetli metal, hafta içerisinde yükselişe geçti. Geçtiğimiz gün ABD’de çekirdek enflasyonun %6,5 ile beklentiden daha az artış göstermesiyle birlikte Fed’in yılın ikinci yarısında fazla şahin kalmayacağı beklentisi altını destekledi.

Putin’in açıklamaları yükselişin sebeplerinden oldu

Amerika Birlikte Devletleri tahvil faizlerinin enflasyon sonrası düşüşe geçmesinden destek alan altındaki yükselişe ortak olan bir diğer gelişme ise Putin’in açıklamaları oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
KANADA MERKEZ BANKASI FAİZ ARTIRDI
İstanbul’daki müzakerelerin ardından barış umutları artmıştı fakat ön koşullarda anlaşılmasıyla görüşmelerin bakanlar boyutuna taşınması bekleniyordu. Ancak Putin, müzakerelerin tıkandığını ve Rusya’nın sonuç alana kadar savaşı sürdüreceğini söylemesiyle birlikte piyasalarda jeopolitik fiyatlamalar yeniden öne çıktı.

Gün içerisinde daha çok Avrupa endeksleri satıcılı fiyatlanırken emtia grubunda yükseliş var. Altınla beraber bugün gümüş, paladyum, çinko, nikel ve platin yükseliş yaşarken alüminyum %1,4 düşüş yaşadı.

Ons altının haftalık %2’ye yakın değerlenmesine karşın USD/TRY kurunun 14,60 altına inmesiyle gram fiyatı 930 TL – 927 TL aralığında işlem görmeye devam ediyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altın

Altın vadeli işlemler düşüşte

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg

Altın vadeli işlemleri, New York Ticaret Borsası’nda, Ağustos ayı için yüzde 0,38 düşüş göstererek onsu $2,00’dan işlem gördü.

Altın, $2.340,20 seviyesinde destek bulurken, $2.406,70 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Diğer yandan Comex’te, Gümüş Temmuz ayı için yüzde 1,97 düştü ve onsu $29,28 ‘dan işlem görürken Bakır Temmuz ayı için yüzde 0,88 düştü ve libresi $4,52 ‘dan işlem gördü.

Continue Reading

Altın

Altın yeni haftaya yükselişle başladı

Published

on

By

altın-fiyatları.jpg


Altın fiyatlarında geçen hafta görülen rekor serisi ABD’den gelen verilerle dengelenirken, yeni haftanın ilk işlem gününde primli seyir izledi.

Yeni haftanın ilk işlemlerinde spot piyasada altının onsu 2 bin 350 doların üzerini test etti.

Altın, Şubat ortasından bu yana yüzde 17’den fazla artış gösterdi. Kazanımların en azından bir kısmı FED’in faiz indirimine yaklaştığı yönündeki iyimserlikten kaynaklandı. Merkez bankası talebi de altın fiyatlarının yükselmesinde faktör oldu. Çin Merkez Bankası, Mart ayında art arda 17. ayda altın alımı yapıldığını bildirdi.

Yatırımcılar Çarşamba günü açıklanacak ABD Mart ayı enflasyon verilerini yakından takip edecek ve bu veriler, politika yapıcıların borçlanma maliyetlerini düşürme konusunda nerede durduklarına daha fazla ışık tutabilecek.

Continue Reading

Altın

Altın kazançlarını korudu

Published

on

By

altın.jpg

Altın, FED’den faiz indirimi beklentileri, jeopolitik gerilim ve hisse senedi piyasalarına yönelik geri çekilme riskinin de etkisiyle rekor seviyeye yükselmesinin ardından istikrarını korumaya devam etti.

Külçe altın Salı günü ons başına 2.141,79 dolar ile zirveye ulaşarak Aralık başındaki bir önceki yüksek seviyesini geride bıraktı. Kıymetli metal son beş seansta neredeyse yüzde 5 artış gösterdi.

Swap piyasaları, Şubat ayının sonundaki yüzde 58’e kıyasla Haziran ayında yüzde 62’lik bir faiz indimi şansı görüyor.

Continue Reading

GLOBAL

Copyright © 2020 Bugun Finans